Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zuzanna Wójtowicz z Mirażu ze złotym medalem

  • Dodano: 2021-03-17 06:30, aktualizacja: 2021-03-16 20:49

Tancerka zespołu tanecznego Miraż, Zuzanna Wójtowicz w ubiegłą niedzielę, 14 marca 2021 r. zdobyła pierwsze miejsce podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO w Rybniku.

Zuzia zatańczyła w kategorii soliści w stylu baletowym

Choreografię do występu Zuzanny przygotowała pani Evegeniya Makeeva-Wyputa, tancerka baletowa z Moskwy, instruktor, choreograf. W zespole Miraż od kilku lat uczy tańca klasycznego i tworzy zjawiskowe choreografie baletowe. Trenuje zarówno formacje, jak i solistów. Zuzanna Wójtowicz jest jedną z najbardziej utalentowanych tancerek z Wodzisławskiego Centrum Kultury. Nic więc dziwnego, że ćwicząc pod okiem pani Evegeniyi zaprezentowała układ, którym zachwyciła jurorów podczas rybnickiego konkursu.

- Serdecznie gratuluję Zuzi fantastycznego sukcesu i życzę jej kolejnych spektakularnych osiągnięć tanecznych. Wielkie podziękowania kieruję również w stronę pani Evegeniyi za ciężką pracę instruktorską. Gratuluję również rodzicom wspaniałej córki - mówi dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Katarzyna Rokowska-Szyroki.

Zespół Taneczny Miraż działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" od prawie 30 lat

Jego założycielami są Lenka Krcova oraz śp. Ryszard Kozłowski. Obecnie zespół liczy ok. 100 tancerzy w wieku od 5 - 18 lat. Grupa specjalizuje się w stylach show dance, jazz, balet i modern. Instruktorami zespołu są Lenka Krcova, Klaudia Czapka, Evegeniya Makeeva-Wyputa, Dominika Pławna, Marcin Kost i Izabela Rosmus. Do zespołu można zapisać się co roku, we wrześniu podczas naborów. Więcej na temat zespołu jak i pozostałych grup Wodzisławskiego Centrum Kultury przeczytać można na www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Zuzanna Wójtowicz z Mirażu ze złotym medalem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również