Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolejne remonty dróg w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2020-03-26 08:15, aktualizacja: 2020-03-23 11:28

Przedstawiamy trwające w mieście inwestycje drogowe. Jak poinformował nas Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim, obecnie trwają roboty drogowe na ulicach: Elizy Orzeszkowej, Bolesława Krupińskiego oraz na ulicy Osadniczej. Prace remontowe mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Remont ulicy Elizy Orzeszkowej idzie pełną parą

Inwestycją ulicy Elizy Orzeszkowej zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. Obecnie wykonawca koncentruje się na położeniu krawężników, korytowaniu oraz zagęszczaniu podbudowy. Prace obejmują m.in.: oczyszczenie i skropienie nawierzchni z kruszywa, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej brukowej dla miejsc postojowych, ustawienie krawężnika przyjezdniowego, ustawienie krawężnika najazdowego, regulacja istniejących chodników doprowadzających do budynków, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Podbudowa z betonu na ulicy Bolesława Krupińskiego

Obecnie wykonywana jest na ulicy podbudowa z chudego betonu. Za remont ulicy odpowiedzialna jest firma AUTO – TRANS ASFALTY Sp. z o.o. z Gierałtowic. Kwota, na którą opiewa umowa między firmą a miastem wynosi 488 978 zł. Umowa na remont ulicy została podpisana z wykonawcą 21 października. Prace obejmą m.in.: wytyczenie trasy drogi w terenie, wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, wykonanie robót związanych z konstrukcją drogi, wykonanie robót wykończeniowych, uporządkowanie terenu robót.

Stawiane krawężniki na ulicy Osadniczej

W chwili obecnej na ulicy Osadniczej stawiane są krawężniki obustronne przy jezdni. Remont ulicy Osadniczej wykona Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne „Alkor” Sp. z o.o. mieszczące się w Wodzisławiu Śląskim. W ramach zadania zostanie przebudowana nawierzchnia drogi na odcinku o długości 350 mb. Umowna wartość zadania to ponad 350 tys. zł. Prace zakończone zostaną w czerwcu 2020 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również