Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Inwestycja z perspektywą". Zagłosuj na Pałac Dietrichsteinów!

  • Dodano: 2023-02-06 07:15, aktualizacja: 2023-02-05 20:46

W środę, 1 lutego ruszyło głosowanie internetowe na projekty zgłoszone do konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”. W konkursie udział bierze perełka ziemi wodzisławskiej - Pałac Dietrichsteinów. Wybrane zostaną najpotrzebniejsze i najciekawsze - słowem najlepsze! - inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Głosowanie

Głosowanie konkursowe rozpoczęło się w środę, 1 lutego o godz. 10.00 i potrwa do piątku, 10 lutego do godz. 16.00. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 187 projektów, zrealizowanych z dofinansowaniem unijnym przez jednostki samorządu terytorialnego ze wszystkich województw. Chcecie zagłosować na wodzisławski Pałac Dietrichsteinów? Jak to zrobić? Możecie to zrobić poprzez stronę Serwisu Samorządowego PAP.

Serwis Samorządowy PAP realizuje konkurs w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Jego celem jest upowszechnianie informacji o realizowanych przez samorządy inwestycjach współfinansowanych z UE. 

Pałac Dietrichsteinów

Pałac Dietrichsteinów to najstarsza, klasycystyczna budowla w Polsce. Dziś znajduje się w nim muzeum prezentujące wystawy dotyczące historii ziemi wodzisławskiej i miasta, sale wystaw czasowych, wystawa interaktywna SOWA, czyli Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. W obiekcie znajdują się również przestrzenie do organizacji spotkań, wydarzeń i koncertów.

"Inwestycja z perspektywą". Zagłosuj na Pałac Dietrichsteinów! / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również