Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Inwestycja w poprawę infrastruktury drogowej w Wodzisławiu. Przebudowa ulic przy KWK

  • Dodano: 2024-06-20 16:00

Trwa przebudowa ulic przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej oraz realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu.

Budowa kanalizacji

Obecnie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej, odwadniającej przebudowywaną drogę. W trakcie prowadzenia robót ziemnych zostały odkryte niezinwentaryzowane urządzenia bądź fundamenty po wcześniej istniejących budynkach, które wymagają rozbiórki lub zabezpieczenia.

Przebudową zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza. To właśnie z tą firmą 4 marca podpisano umowę na remont dróg przy KWK 1 Maja. Dwa tygodnie później, 18 marca br. teren został przekazany wykonawcy. Od tego momentu firma ma 5 miesięcy na wykonanie tego zadania. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto.

W maju ruszyły prace remontowe. W zakres zadania wchodzi wykonanie:

  • drogi z jezdnią szerokości 6 m o nawierzchni z betonu asfaltowego,
  • zjazdów do posesji z kostki brukowej betonowej,
  • chodników z kostki brukowej betonowej,
  • poboczy utwardzonych tłuczniem,
  • kanalizacji deszczowej odwadniającej drogę,
  • oświetlenia ulicznego,
  • oznakowania poziomego i pionowego.
  • Tymczasowa organizacja ruchu

Zmieniono organizację ruchu

Od 10 maja została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na osiedlu 1 Maja. Dojazd do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim jest możliwy od strony ulicy Skrzyszowskiej, a do zakładów pracy od ulicy Leonida Teligi.

Unieważniony przetarg

Przypominamy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika, którego oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto oraz Geo-Bud-T.B.M. z Żor, która wyceniła swoją pracę na ponad 309,5 tys. zł brutto. Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników.

Dodatkowe środki na przebudowę ulicy przy KWK 1 Maja

Przebudowa wspomnianej ulicy była priorytetem, dlatego miasto dołożyło wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek o ujęcie zadania w budżecie Miasta na 2024 rok.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również