Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Interaktywne przejście dla pieszych na ulicy 26 Marca

  • Dodano: 2020-10-15 06:30, aktualizacja: 2020-10-14 20:15

Mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać już z doświetlonego przejścia dla pieszych na ulicy 26 Marca.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Na przejściu dla pieszych na ulicy 26 Marca zamontowane zostały dwa znaki aktywne D6 II generacji z pulsatorami LED fi100 wraz z czujnikami ruchu pieszych, zestawem sterującym z komunikacją radiową na dwóch masztach, zasilane solarne 100W z akumulatorem żelowym 17Ah. Koszt wykonania zadania wyniósł blisko 10 tys. zł.

"Doświetlenie przejść dla pieszych" to zadanie, które wykonano w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.  Projekt ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych w Wodzisławiu Śląskim. Głównym powodem wypadków z udziałem pieszych jest słaba widoczność. Dodatkowo, bardzo często piesi wieczorami noszą czarne ubranie, co jeszcze bardziej utrudnia kierowcom zauważenie pieszego na jezdni.

Przejścia dla pieszych będące newralgicznym punktem bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinny być odpowiednio doświetlone. Pieszy będący uczestnikiem uprzywilejowanym na przejściu, aby mógł być bezpieczny, musi być przede wszystkim widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy.

Wodzisławski Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski, czyli inaczej budżet partycypacyjny to jedna z najskuteczniejszych praktyk mających na celu zaangażowanie mieszkańców w proces zarządzania miastem. Jest to zatem szansa na włączenie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach. W Wodzisławiu Śląskim budżet obywatelski został przeprowadzony dwukrotnie, tj. w 2015 roku i na przełomie 2019 i 2020 roku.

Więcej informacji dot. Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej: https://bo.wodzislaw-slaski.pl.

Interaktywne przejście dla pieszych na ulicy 26 Marca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również