Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Gotowali ze smakiem podczas warsztatów MOPS

  • Dodano: 2021-07-07 06:30, aktualizacja: 2021-07-06 22:19

Dobiegły końca warsztaty kulinarne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek".

Zajęcia adresowane były tylko do uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek", który jest bezpośrednio powiązany z zakończonym projektem przebudowy i rozbudowy dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

Beneficjenci projektu mieli okazję przygotowywać dania, gotować w kuchni „Warsztatownia” która mieści się na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim, a także która wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i produkty do praktycznej realizacji warsztatów.

Głównym celem warsztatów było nabycie nowych umiejętności, w tym budowanie rozwoju osobistego poprzez zwiększenie motywacji do aktywności społecznej, podniesienie poczucia własnej wartości, motywacji w podjęciu inicjatywy w celu zmiany dotychczasowego stylu życia.

Udział w warsztatach kulinarnych wyposażył uczestników w wiedzę oraz doświadczenie na temat prezentacji kulinarnych potraw, obcowania ze smakami, odpowiedniej kreacji stołu. Uczestnicy poznali dobre wzorce żywieniowe. Nabyta wiedza i doświadczenie dają możliwość do podjęcia zatrudnienia i decyzji o własnej działalności prywatnej, bądź spółdzielczo-socjalnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również