Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Finał kampanii "Mocne więzi - siłą rodziny"

  • Dodano: 2018-06-15 13:15

W ostatnim tygodniu policjanci zakończyli tegoroczną kampanię edukacyjno - informacyjną realizowaną przez Ośrodek Pomocy

Społecznej w Gorzycach oraz Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Głównym założeniem programu było przeciwdziałanie przemocy, głównie tej w rodzinie ale nie tylko. W spotkaniach z policyjnym profilaktykiem brali udział uczniowie siódmych klas szkół podstawowych.
Kampania "Mocne więzi - siłą rodziny" to nowa kampania edukacyjno - informacyjna, która realizowana była przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Celem programu było przeprowadzenie najpierw prelekcji z rodzicami uczniów. Ich tematem było zjawisko przemocy oraz jego wpływ na budowanie więzi w rodzinie. Później w szkołach prowadzone były zajęcia profilaktyczne z uczniami siódmych klas nt. szeroko rozumianego pojęcia rodziny oraz więzi rodzinnych. Podczas spotkań z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną, młodzi ludzie dowiedzieli się czym jest przemoc, jakie są jej formy i rodzaje oraz co grozi sprawcom przemocy. Ponadto usłyszeli, gdzie można szukać pomocy, w razie gdy dotknie ich ten problem bądź sami będą świadkami takich zachowań w swoim otoczeniu. Policjantem odpowiedzialnym za realizację kampanii był st.sierż Patryk Błasik, który odwiedzał poszczególne gminy i przeprowadzał w szkołach działania profilaktyczne. W ubiegłym tygodniu na terenie OSP w Gorzycach podsumowano realizację programu i podczas rodzinnego festynu można było zobaczyć jak ważne są więzi rodzinne. Na imprezę przyszli mieszkańcy z całymi rodzinnami. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem mogły sprawdzić się w różnych zabawach i konkurencjach. Najmłodsi mogli spotkać się z policyjną maskotką  a dla tych starszych przygotowano pokaz samoobrony przygotowany przez uczniów klas mundurowych, których nauczycielem jest również wodzisławski profilaktyk. W przemiłej atmosferze spędziliśmy ten czas z uczesnikami kampanii, dlatego tym bardziej cieszymy się, że przyczyniliśmy się do umocnienia rodzinnych więzi.


Źródło: KPP Wodzisław

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również