Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dni Miasta: gra terenowa dla rodzin

  • Dodano: 2022-06-06 06:30, aktualizacja: 2022-06-05 19:52

Już w niedzielę, 12 czerwca, w ramach tegorocznych 51. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego, na Starym Mieście odbędą się Rodzinne Spotkania z Historią.

Gra terenowa dla rodzin rozpocznie się o godz. 11:30 na Rynku, a tuż po niej, także na Starówce, dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa przedstawi uczestnikom prezentację pt. "Wodzisław Śląski w obliczu ognia” (po godz. 14:00). Wręczenie nagród tuż po tym punkcie.

Tegoroczne 51. Dni Wodzisławia Śląskiego odbędą się w dniach 10-12 czerwca br. Podczas tego wyjątkowego święta uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Swoje talenty zaprezentują wodzisławskie formacje, dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z różnorodnych warsztatów, a rodziny wziąć udział w koncertach oraz oryginalnej grze terenowej.

Rodzinne Spotkania z Historią

Rodzinne Spotkania z Historią odbędą się w ramach 51. Dni Wodzisławia Śląskiego w związku z przypadającą na ten rok 200. rocznicą wielkiego pożaru miasta, który miał miejsce w 1822 roku.

Wspomniana gra terenowa rozpocznie się 12 czerwca br. o godz. 11:30 (moment wybuchu pożaru) na wodzisławskim Rynku i obejmie teren Starego Miasta. Zabawa kierowana jest do całych rodzin. Po grze Sławomir Kulpa, dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim wygłosi wykład pt. "Wodzisław Śląski w obliczu ognia", a następnie zwycięzcy gry zostaną nagrodzeni.

Szczegóły i zapisy

Dni Miasta: gra terenowa dla rodzin / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również