Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wyłudzenie pieniędzy od NFZ. Psychoterapeutka dostała 1290 zarzutów!

  • Dodano: 2024-05-22 13:00

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z wodzisławskiej komendy prowadzili pod nadzorem wodzisławskiej prokuratury śledztwo w sprawie wyłudzenia od NFZ wynagrodzenia za świadczone usługi psychologiczne. 49-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego usłyszała 1290 zarzutów, akt oskarżenia został właśnie wysłany do sądu. Nieuczciwej psychoterapeutce grozi teraz kara nawet 8 lat więzienia.

Przyłapana na gorącym uczynku 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim uzyskali informacje o psychoterapeutce, która w latach 2021-2022 wyłudziła od Narodowego Funduszu Zdrowia wynagrodzenie za świadczenie usług psychologicznych, z których zdecydowana część nigdy się nie odbyła.

W 2023 roku zostało w tej sprawie wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim.
W ramach prowadzonego postępowania wodzisławscy policjanci przesłuchali kilkuset opiekunów prawnych pacjentów gabinetu w Wodzisławiu Śląskim oraz gabinetu mieszczącego się na terenie powiatu rybnickiego.
Śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 49-letniej mieszkance powiatu wodzisławskiego 1290 prokuratorskich zarzutów, między innymi poświadczenia nieprawdy we wnioskach o rozliczenie świadczeń psychologicznych, robiąc z tego procederu źródło dochodów.

Śledczy skierowali przeciwko kobiecie akt oskarżenia do sądu. Nieuczciwej psychoterapeutce grozi kara 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ania

    Jak się nazywa ta pani psychoterapeutka?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również