Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Blaskowisko w Rydułtowach

  • Dodano: 2021-09-22 07:00, aktualizacja: 2021-09-21 21:31

Policjanci z Rydułtów i Wodzisławia Śląskiego wzięli udział w Blaskowisku, które odbyło się w minioną sobotę na rydułtowskim stadionie miejskim.

W minioną sobotę na rydułtowskim stadionie miejskim odbyło się "Blaskowisko"

Inicjatorami eventu charytatywnego są dorosłe dzieci śmiertelnie potrąconej na przejściu dla pieszych kobiety. Dzięki zaangażowaniu bliskich znajomych, przyjaciół i rodziny, organizatorzy akcji chcą przekonać ludzi do tego, ze warto nosić odblaski, bo ich brak może nas kosztować zdrowie lub nawet życie. Do akcji dołączyli się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rydułtowach włącznie z Komendantem, nadkomisarzem Adrianem Kołodziejem, a także policjanci z drogówki i profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci wystawili swoje stoisko profilaktyczne, przy którym rozmawiali z uczestnikami eventu na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także problemu zaginięć dzieci – na kanwie nowej kampanii profilaktycznej prowadzonej przez śląską Policję pod nazwą "Mamo! Tato! Tutaj jestem!". Stróże prawa rozdawali odblaski, ulotki informacyjne, a także czapeczki odblaskowe i opaski z logo kampanii. Ze sceny wodzisławska profilaktyk starszy. aspirant Małgorzata Koniarska i funkcjonariusz wodzisławskiej drogówki młodszy aspirant Grzegorz Szolc apelowali o zachowanie ostrożności i korzystanie z odblasków. Przypomnieli też o zmianie przepisów dotyczących korzystania z przejść dla pieszych i użytkowania hulajnóg elektrycznych. Apelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność na drodze. Najmłodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spotkać się z maskotką śląskiej policji psem "Sznupkiem".

Policjanci zabezpieczyli też paradę motocykli

Podczas eventu można było skorzystać z wielu atrakcji, między innymi można było zobaczyć działanie odblasków w specjalnym namiocie, czy przyjrzeć się pokazowi udzielania pomocy przez straż pożarną podczas symulacji wypadku drogowego. Podczas eventu była też prowadzona akcja krwiodawstwa. Natomiast wieczorem odbyły się koncerty zespołów muzycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również