Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dwaj mężczyźni zatrzymani za posiadanie narkotyków

  • Dodano: 2021-09-20 09:00

W nocy, 14 września dwaj mężczyźni zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach interweniowali wobec mężczyzny, który w Rydułtowach, na ul. Ofiar Terroru miał się rozbierać. Funkcjonariusze zastali częściowo rozebranego 33-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który zachowywał się nieracjonalnie, z którym logiczny kontakt był utrudniony. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. Woreczek z zawartością zabezpieczono, natomiast mężczyznę zatrzymano. Teraz odpowie za posiadanie ponad 4 gramów substancji psychotropowej.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pszowie podjęli interwencję wobec 4 osób, które przebywały w pojeździe marki Alfa Romeo zaparkowanym na ul.. Sportowej w Pszowie. U jednej z osób policjanci ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem, który został zabezpieczony.  18-letni właściciel woreczka, mieszkaniec powiatu rybnickiego został zatrzymany. U tego mężczyzny policjanci ujawnili kolejne woreczki z białym proszkiem, które ukrył w swoich butach. Przy 18-latku ujawniono łącznie prawie 6,5 gramów substancji psychotropowej.

Co grozi za posiadanie narkotyków?

art. 62 ust. 1 Ustawy z dn.. 29 lipca 2025 r. o przeciwdziałaniu narkomanii - Kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności od 1 miesiąca do lat 3.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również