Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

67-latek prowadził pod wpływem alkoholu. Zareagował świadek

  • Dodano: 2020-06-08 11:30

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 67-latka, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Pijanego kierowcę ujął obywatel, który widząc jak jedzie on całą szerokością jezdni zajechał mu drogę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Wczoraj o godzinie 19.35 policjanci z drogówki zostali wezwani na Mszańską w Wodzisławiu Śląskim, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający przekazał mundurowym, że jechał ulicą Mszańską w kierunku Wodzisławia, kiedy zauważył przed sobą kierującego fiatem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pijany. Kierowca jechał do prawego do lewego krawężnika i zaliczał wszystkie nierówności na drodze. Mężczyzna postanowił zajechać mu drogę i udaremnić dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. Miał w organizmie dwa promile. 67-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Postawa jaką wykazał się obywatel jest godna pochwały i naśladowania, bo gdyby nie prawidłowa reakcja mogłoby dojść do tragedii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również