Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

67-latek prowadził pod wpływem alkoholu. Zareagował świadek

  • Dodano: 2020-06-08 11:30

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 67-latka, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Pijanego kierowcę ujął obywatel, który widząc jak jedzie on całą szerokością jezdni zajechał mu drogę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Wczoraj o godzinie 19.35 policjanci z drogówki zostali wezwani na Mszańską w Wodzisławiu Śląskim, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający przekazał mundurowym, że jechał ulicą Mszańską w kierunku Wodzisławia, kiedy zauważył przed sobą kierującego fiatem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pijany. Kierowca jechał do prawego do lewego krawężnika i zaliczał wszystkie nierówności na drodze. Mężczyzna postanowił zajechać mu drogę i udaremnić dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. Miał w organizmie dwa promile. 67-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Postawa jaką wykazał się obywatel jest godna pochwały i naśladowania, bo gdyby nie prawidłowa reakcja mogłoby dojść do tragedii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.