Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

37-latek miał ponad 3 promile i sądowy zakaz. Grozi mu 5 lat więzienia!

  • Dodano: 2023-02-27 07:00, aktualizacja: 2023-02-26 21:55

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kierującego renault, który był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 37-latek został wyeliminowany z ruchu dzięki właściwej i zdecydowanej reakcji świadka.

Kolejny nietrzeźwy kierujący

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zostali powiadomieni o kierującym renault, który jechał zygzakiem i wjeżdżał na chodnik. Zgłaszający podejrzewał, że może on być nietrzeźwy, postanowił więc za nim jechać. W międzyczasie powiadomił służby. Kiedy tylko pojazd zatrzymał się na ulicy Szpitalnej w Rydułtowach, zgłaszający przytrzymał go do czasu przyjazdu Policji. Jak się okazało, 37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, iż ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany, będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. O jego losie zdecyduje niebawem sąd. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

Nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu dzięki czujności oraz właściwej i zdecydowanej reakcji świadka. Przypominamy, iż to nietrzeźwi kierujący są głównie sprawcami najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Pamiętaj, że masz wpływ na bezpieczeństwo. Nie reagujesz? Akceptujesz! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również