Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

270 uczniów Szkoły Podstawowej miało odwołane zajęcia. Awaria ogrzewania centralnego

  • Dodano: 2024-04-26 10:00

Przez dwa dni - 24 i 25 kwietnia - żadnych szkolnych zajęć nie mieli uczniowie wodzisławskiej Szkoły Podstawowej nr 10. Placówka zmagała się z awarią centralnego ogrzewania. Problem już jest rozwiązywany zapewniał Grzegorz Korzeń, dyrektor "dziesiątki" w Wodzisławiu Śląskim.

Takiej sytuacji w szkołach nie było już od dawna. Przynajmniej od czasu największych fal zachorowań na COVID-19. Teraz zdarzyła się ponownie. W Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim, uczęszczający do niej uczniowie mają odwołane zajęcia. Powodem takiego stanu rzeczy bynajmniej nie jest jednak koronawirus. W szkole jest zbyt zimno, żeby mogły odbywać się w niej lekcje. Wszystko przez problem z ogrzewaniem.

Awarii uległ system centralnego ogrzewania - mówi Grzegorz Korzeń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim, precyzując, że zepsuły się pompy, które utrzymują ciśnienie w kaloryferach.

Uczniów nie było przez dwa dni w szkole 

Problem z ogrzewaniem w szkole pojawił się już przed kilkoma dniami. Początkowo radzono sobie z nim. Ostatecznie zdecydowano się jednak odwołać lekcje. Placówkę zobligowało do tego obowiązujące prawo, a konkretnie Rozporządzenie ministra edukacji, które reguluje minimalną temperaturę, jaka powinna być utrzymywana w szkołach.

Wynosi ona co najmniej 18 stopni Celsjusza. Gdy więc w wodzisławskiej szkole temperatura spadła poniżej 18 kresek na termometrze, zawieszono zajęcia.

Zawieszanie nauki dotyczyło 24 i 25 kwietnia. Obecnie wszystko wskazuje na to, że dziś - 26 kwietnia, wodzisławska młodzież ucząca się w "dziesiątce" wróciła już do szkoły.

Połowiczny powrót 

W szkole zdają sobie jednak sprawę, że budynek nie od razu się nagrzeje. Dlatego, choć 26 kwietnia zajęcia mają już wrócić do szkolnych murów "dziesiątki", część uczniów ma mieć lekcje poza nią.

Władze szkoły planują ich organizację m.in. w wodzisławskim Domu Kultury czy w SOW-ie, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która mieści się w Pałacu Dietrichsteinów.

Jak podaje Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim, uczęszcza do niej dokładnie 270 uczniów klas 1-8.


Źródło: WŚNM Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również