Sprawy urzędowe: Zdrowie i osoby niepełnosprawne

Potrzebujesz otrzymać kartę EKUZ? Starasz się o zasiłek pielęgnacyjny lub świadczenie pielęgnacyjne? Chcesz dostać się na rehabilitację leczniczą finansowaną przez ZUS? Sprawdź, jak załatwić sprawy związane ze zdrowiem w Wodzisławiu Śląskim.

Jak załatwić sprawy związane ze zdrowiem w Wodzisławiu Śląskim?

Realizacja spraw związanych ze zdrowiem jest bardzo prosta, o ile doskonale się wie, gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach należy się wybrać.

Uzyskanie karty EKUZ to jedna z najczęstszych spraw. Jest to karta, która potwierdza, że ubezpieczony może korzystać na koszt NFZ z publicznej opieki zdrowotnej w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Kartę można uzyskać od ręki w danej placówce NFZ lub składając wniosek online.

Wśród najpopularniejszych spraw związanych ze zdrowiem w Wodzisławiu Śląskim należy wymienić także m.in. zasiłek chorobowy z tytułu ubezpieczenia chorobowego, dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego, świadczenie rehabilitacyjne oraz pielęgnacyjne, czy renta chorobowa i socjalna. Również wszystkie badania medycyny pracy są sprawami związanymi ze zdrowiem.