Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wymiana przedniej szyby w aucie – koszt i wykonanie

  • Dodano: 2023-08-08 11:15, aktualizacja: 2023-08-21 11:27

Problem z przednią szybą w samochodzie może wymagać pomocy specjalisty. Nawet niewielkie rysy, pęknięcia i odpryski ograniczają widoczność i mogą się pogłębiać, tworząc zagrożenie dla kierującego. Dlatego po pojawieniu się uszkodzeń, należy niezwłocznie zgłosić problem do sprawdzenia w warsztacie samochodowym.

Kiedy należy wymieniać szybę w samochodzie?

Uszkodzenia wymagające uwagi specjalisty dotyczą zwłaszcza szyby przedniej, ponieważ ważna jest widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Najczęstszą przyczyną wymiany szyby jest uszkodzenie mechaniczne, spowodowane kolizją czy nawet uderzeniem drobnego kamienia w trakcie jazdy. Po dostrzeżeniu pęknięć i rys trzeba ocenić czy konieczna jest wymiana całej szyby, czy możliwa będzie jednak naprawa widocznych uszkodzeń.

Sytuacje, które wymagają wymiany, to pęknięcie w odległości mniejszej niż 5-10 cm od brzegu szyby, średnica pęknięcia większa niż 2,5 cm oraz odległość między pęknięciami mniejsza niż 10 cm. W tych przypadkach należy niezwłocznie przekazać auto do warsztatu samochodowego.

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej i jak to się robi?

Koszt wymiany przedniej szyby w samochodzie zależy od modelu auta. Zazwyczaj cena samej usługi wymiany mieści się w granicach od 100 do 250 zł. Natomiast koszt nowej szyby to kilkaset złotych, co zależne jest od modelu i rocznika samochodu. Najtańsze szyby kosztują 200 zł, droższe – nawet ponad 1000 zł. Nieco tańsza jest wymiana szyb bocznych, ponieważ koszt elementów jest niższy i usługa naprawcza jest mniej skomplikowana. Aby dokładnie określić, ile kosztuje wymiana szyby przedniej w swoim aucie, należy zasięgnąć informacji w profesjonalnym warsztacie samochodowym, takim jak https://autoglass.pl/wymiana-przedniej-szyby-gdzie-jak-i-ile-to-kosztuje/.

Wymianę szyby powinien wykonywać wyłącznie specjalista, np. mechanik samochodowy czy pracownik warsztatu. Najpierw usuwane są stare uszczelki, zatrzaski i części montażowe. W drugim etapie demontowane są pozostałe elementy, takie jak listwy ozdobne, wycieraczki, lusterko itp. Następnie usuwana jest stara szyba i czyszczone są powierzchnie. Po nasmarowaniu specjalnym klejem wstawiana jest nowa szyba i całość pozostawia się do wyschnięcia na kilka lub 24 godziny, w zależności od sposobu klejenia. Po wszystkim auto jest gotowe do jazdy.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.