Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wycinanie laserowe w metalu – co musisz wiedzieć o tym procesie? 

  • Dodano: 2021-11-03 15:15

Dzięki nowoczesnym technologiom wiele gałęzi przemysłu znacząco się rozwinęło. Udało się zoptymalizować procesy produkcyjne, usprawnić obróbkę metali i dzięki temu lepiej oraz szybciej odpowiadać na zapotrzebowanie rozmaitych przedsiębiorców. Dlatego też wycinanie laserowe w metalu stało się niezwykle pożądaną przez wiele firm usługą. Nie każde przedsiębiorstwo może jednak sobie pozwolić na budowę własnego parku maszynowego, zatem często zleca się to zadanie zewnętrznemu wykonawcy. Warto jednak dowiedzieć się co nieco o tym procesie, nawet jeśli planujemy zamówić gotowe elementy. 

Wycinanie laserowe w metalu – kiedy ma zastosowanie? 

Metale poddane obróbce tak naprawdę towarzyszą nam niemal wszędzie. Wycinanie laserowe w metalu pozwala na stworzenie narzędzi chirurgicznych, mebli, części do maszyn produkcyjnych, rolniczych albo transportowych. Z elementów powstałych w wyniku takich procesów korzystają przedsiębiorcy w branży budowlanej, reklamowej czy petrochemicznej. Precyzyjnie wycięte metalowe części stanowią też niezbędne komponenty urządzeń elektronicznych. Dziś możemy cieszyć się wieloma ogólnie dostępnymi dobrami, dzięki szybkiej produkcji tych elementów, które dawniej należałoby wykonać manualnie. 

Wycinanie laserowe w metalu – jak to działa? 

Kilka informacji dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się wycinanie laserowe w metalu. Taki proces jest wysoko zautomatyzowany i ma miejsce w nowoczesnym parku maszynowym, gdzie można przeprowadzić go przy pomocy specjalnych urządzeń, sterowanych komputerowo. Inżynier programuje maszynę za pomocą aplikacji albo panelu sterowania, tak aby specjalne narzędzie poprowadziło odpowiednio wiązkę lasera. Dzięki temu laserowy promień precyzyjnie wycina element w taki sposób, aby był zgodny z wytycznymi od klienta. Więcej na temat tej technologii można przeczytać tutaj https://intechstal.pl/laserowe-ciecie-stali/. Warto sprawdzić między innymi, jakiego typu laser jest najskuteczniejszy oraz jakie metale najczęściej są poddawane obróbce. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.