Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

W jakim celu wykorzystuje się folię stretch?

  • Dodano: 2024-06-03 16:15, aktualizacja: 2024-06-04 21:25

Czym jest folia stretch i do czego jest wykorzystywana najczęściej? Jakie są jej rodzaje? Czytajcie dalej, by poznać jej najważniejsze cechy, rodzaje oraz zastosowanie.

Folia stretch jest dziś powszechnie używana zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych ze względu na swoje unikatowe zalety.

CZYM JEST FOLIA STRETCH?

To nazwa określająca wielowarstwową folię polietylenową o dużej rozciągliwości. Podstawowym surowcem służącym do produkcji folii stretch jest liniowy polietylen o niskiej gęstości (LLDPE). Produkcja odbywa się metodą wylewu szczelinowego.

PODSTAWOWE RODZAJE FOLII STRETCH

Folię stretch dzieli się przede wszystkim ze względu na sposób jej aplikacji. Na rynku są zarówno folie ręczne, jak i maszynowe. Ich zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie towaru przed zniszczeniem w trakcie transportowania oraz magazynowania towaru. Folię stretch bardzo często wykorzystuje się w magazynach oraz centrach dystrybucji, gdyż skutecznie stabilizuje ładunki paletowe, jednocześnie zabezpieczając towary przed kurzem oraz wilgocią. Rodzaje folii stretch wyróżnione ze względu na specyfikę pakowania przedstawia poniższa grafika.

Wśród folii stretch mamy zarówno tę przezroczystą, jak i czarną folię stretch. Folia w czarnym kolorze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie towarów nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed niepożądanymi spojrzeniami osób trzecich w czasie transportu towarów. Dotyczy to przede wszystkim towarów o dużej wartości, jak sprzęt RTV i AGD.

Folia stretch jest powszechnie wykorzystywana ze względu na to, że ma bardzo dobre parametry użytkowe. Owinięte nią ładunki można wygodnie przewozić na duże odległości bez ryzyka ich uszkodzenia. Dużym atutem folii stretch jest wewnętrzna warstwa klejąca, która zapewnia jeszcze lepszą stabilizację ładunku. Dodatkowo folia bardzo dobrze przylega do materiału, dzięki czemu oferuje dokładne owinięcie towaru, nawet tego o ostrych krawędziach. Jest więc nieodzownym materiałem pakowym w magazynach. Sprawdzi się do zabezpieczenia zarówno ładunków całopaletowych, jak i pojedynczych towarów.

FOLIA STRETCH – NIEZASTĄPIONA W WIELU BRANŻACH

Folia stretch sprawdzi się nie tylko w budownictwie. Doskonale nadaje się do zabezpieczania przy transporcie. Zapewni stabilność wysyłce, zwłaszcza kiedy stretchowane są całe palety. Dodatkowo ochroni pakunek przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. Powszechnie jest wykorzystywana w firmach kurierskich, pozwalając na łączenie kilku mniejszych paczek w jeden większy. Folię można również wykorzystać w domu w trakcie robienia remontu, by zabezpieczyć meble przy malowaniu pomieszczeń, sprawdza się także do zabezpieczania drogocennych rzeczy przed zanieczyszczeniami i kurzem.

W rolnictwie folia stretch będzie świetnym rozwiązaniem do owijania kiszonek i pasz dla zwierząt, a także zabezpieczenia niewielkich roślin ozdobnych, krzewów, drzew itp.

FOLIA W OFERCIE FIRMY FOLMI

Nasza firma, jako bezpośredni producent oferuje różne rodzaje folii, w tym rękawy, półrękawy, arkusze foliowe, rękawy foliowe drukowane, taśmy drukowane do automatów pakujących i wiele innych produktów. Zapewniamy folie na wymiar, z możliwością dodatnia nadruku czy logo, dzięki czemu będą one również pełnić funkcje reklamowe. Gwarantujemy wysoką jakość, fachowe doradztwo oraz szybki czas realizacji.

Sprawdź naszą ofertę: https://www.folmi.pl/sklep/kategorie/folia-stretch

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.