Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ubezpieczenie grupowe dla małej firmy

  • Dodano: 2022-04-12 08:30, aktualizacja: 2022-04-12 08:39

Rozpoczęcie programu ubezpieczenia zdrowotnego dla małej firmy jest dość złożonym przedsięwzięciem, ponieważ będziesz musiał spróbować zrównoważyć, jaki rodzaj programu ubezpieczeniowego jest najlepszy dla twoich pracowników, ale także, który nie obciąży zbyt i tak małego funduszu. Większość pracowników przed podjęciem pracy będzie musiała wykonać typowe i podstawowe badania. Badania od strony pracodawcy, będzie mogło zrównoważyć koszty z jakością. Pracodawca, jako bonus, może ubezpieczyć swoich pracowników (tych, którzy dużo latają i pracują poza granicami kraju) w czasie podróży - sprawdź ubezpieczenie turystyczne przez internet na www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html.

Pierwsze kroki

Skontaktuj się z licencjonowanym agentem lub brokerem od ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz także przejść przez pośrednika ubezpieczeniowego, jeśli uważasz, że tak będzie korzystnie. Agent może pomóc Ci w wycenie, wyborze odpowiedniego dodatkowego ubezpieczyciela i dodaniu ewentualnych przyszłych pracowników, których nie będziesz musiał uwzględniać podczas podpisywania umowy. Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych i wszystkie różnią się od siebie pakietem leczenia. Wiadomo, że praktyczne ubezpieczenie pracownika odbywa się w ZUS-ie, jednak dodatkowe i tym samym prywatne ubezpieczenie, pomoże pracownikowi nie stać w kolejkach. A poza tym jakość wykonywanych usług zwykle stoi na wyższym poziomie. 

  • Zacznij od poinformowania agenta, ilu pracowników planujesz ubezpieczyć.
  • Prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe klasyfikują małą firmę jako firmę zatrudniającą od 2 do 50 pracowników. 
  • Będziesz potrzebować dowodu działalności, co jest stosunkowo łatwe, jeśli masz pracowników na liście płac. 
  • Jeśli w grupie są tylko dwie, towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmą zezwolenie na prowadzenie działalności. 
  • Niektóre firmy akceptują również zestawienie zysków/strat, jeśli firma jest jednoosobową działalnością gospodarczą.

Wybierz ubezpieczyciela i rozpocznij proces aplikacji. Zapoznaj się z wiekiem swoich wszystkich pracowników, ich dzieci i współmałżonków, których chcą ubezpieczyć, a także dowiedz się o wszelkich warunkach, jakie będziesz musiał spełnić, aby ubezpieczyć swoich pracowników. Zazwyczaj plany grupowe mają bogate ubezpieczenia medyczne, jednak firma ubezpieczeniowa musi wiedzieć o wszelkich chorobach pacjentów i ich schorzeniach. Zarówno wiek, jak i choroby, mogą mieć wpływ na stawkę ubezpieczyciela, jaką będziesz musiał płacić miesięcznie lub kwartalnie. Jeżeli masz pracowników, którzy podróżują po świecie, pracują w delegacji, warto zadbać o ich ubezpieczenie turystyczne - więcej na jego temat dowiesz się z tego linku https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-kl-co-powinienes-wiedziec-o-kosztach-leczenia-za-granica/72.html.

Zaaplikuj

Prześlij swoją aplikację, a także składkę za pierwszy miesiąc lub cały kwadrat. W ten sposób ochrona pracowników rozpocznie się, gdy tylko ubezpieczyciel podpisze zgłoszenie. Twoja grupa zostanie wtedy ubezpieczona, ale uważaj, bo praca jeszcze się nie skończyła. Będziesz musiał skontaktować się ze swoim agentem lub ubezpieczycielem, jeśli będziesz chciał dodać nowych pracowników, aby Ci również mogli wejść w plan ochrony pracownika. Ponadto uważnie monitoruj swoją stawkę, ponieważ ubezpieczyciele są skłonni do podnoszenia stawek za odnowienie, jeśli grupa ma wiele roszczeń. Jeśli stawka nie jest już przez Ciebie akceptowalna, skontaktuj się ze swoim agentem lub ubezpieczycielem, aby przejść na inny tańszy plan. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.