Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Serwery dedykowane - zalety?

  • Dodano: 2015-06-18 17:15

Udostępniana na serwerach dedykowanych przestrzeń dyskowa dla naszych danych uwarunkowana jest indywidualnymi potrzebami i preferencjami, które dostosuje do nas usługodawca. Serwery dedykowane posiadają ogromną moc obliczeniową, a ich zasoby wirtualne należą wyłącznie do nas, ni musimy więc martwić się o spadek mocy w godzinach szczytu największej aktywności internautów. W przeciwieństwie więc do hostingu współdzielonego, nie musimy się obawiać, że procesy u innych użytkowników serwera spowodują niekorzystny dla nas spadek mocy obliczeniowej urządzenia. Wydajność jest więc podstawową zaletą serwerów wydzielonych. Szczególnie korzystnie uwidoczni się to w takich parametrach jak szybkość procesów (np. przesyłanie danych, a co za tym idzie szybkie i sprawne wyświetlanie się naszej witryny). Dużą uciążliwością w przypadku hostingu współdzielonego są limity i ograniczenia, które nie dotyczą serwerów dedykowanych. Zaawansowane serwery dedykowane możemy zobaczyć tutaj: https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane (serwery dedykowane).

Choć nie mamy bezpośredniego dostępu do serwerowni (są one pilnie strzeżone), zyskujemy na bezpieczeństwie i profesjonalnej obsłudze technicznej. Serwery dedykowane cechuje bardzo duża wydajność, szczególnie jeżeli nasze dane przechowywane są na dyskach SDD. Dzięki inwestycji w serwer dedykowany zyskujemy potężną pamięć operacyjną sięgającą nawet 32 GB RAM. Firma korzystająca z serwerów dedykowanych nie musi martwić się o bezpieczeństwo zgromadzonych zasobów, które są obwarowane hasłami oraz specjalnym systemem weryfikacji, dzięki któremu dostęp do danych mają wyłącznie administratorzy. Zatem uniemożliwione są także ataki hakerski, bądź ingerencja osób niepowołanych. Dzięki temu strzeżone będą poufne dane personalne i techniczne, a także informacje dotyczące planowanych przez naszą firmę strategicznych i biznesowych projektów. W przypadku zaś problemów technicznych, usługodawcy posiadają systemy pozwalające, na sprawne funkcjonowanie naszych zasobów internetowych w trybie awaryjnym. Serwerownie zapewniają również opiekę techniczną 24 godziny na dobę co wyklucza niebezpieczeństwo awarii lub utraty danych.

Serwisy dedykowane są wymarzonym narzędziem wspomagającym działanie dużych firm, wielkich korporacji, a także witryny sklepowe i e-serwisy. Serwer wydzielony jest więc idealną opcją dla użytkowników komercyjnych. Z pewnością inwestycja w serwer dedykowany, opłaci się w dłuższej perspektywie czasowej, przynosząc na dłuższą metę komfort psychiczny, oszczędność czasu oraz pewność, że nasze zasoby sieciowe nie ucierpią na skutek czynników niezależnych od nas. O walorach  serwerów dedykowanych więcej informacji znajdziemy na http://magazynt3.pl/potezne-maszyny-w-sluzbie-czlowieka/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.