Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Paczka do USA - jak nadać?

  • Dodano: 2021-05-18 06:00, aktualizacja: 2021-05-19 11:32

Paczka do Stanów Zjednoczonych może trafić z Polski głównie jako przesyłka kurierska lub pocztowa, przy czym z kilku przynajmniej powodów, wybór kuriera będzie korzystniejszy. Przesyłki kurierskie do USA szybciej docierają do swoich odbiorców, kosztują mniej i ich nadanie jest zwyczajnie wygodniejsze. Warto również podkreślić, że mimo różnych trudności związanych z epidemią COVID, największe firmy kurierskie utrzymały ciągłość dostaw paczek do Stanów, a nawet zwiększyły liczbę lotów, którymi może być przetransportowana paczka do USA. Oznacza to, że przesyłki do Stanów Zjednoczonych, o ile nie zmienią się nagle lokalne przepisy, nadal możesz nadawać u kuriera, a czas ich dostawy tylko w incydentalnych przypadkach będzie dłuższy niż przed pandemią.

Gdzie możesz nadać przesyłkę do USA?

Paczka do USA może być nadana, jak już wspomnieliśmy, m.in. na poczcie lub u kuriera. Ponieważ skorzystanie z nadania paczki za pośrednictwem kuriera jest dużo łatwiejsze i tańsze niż inne sposoby, warto zdecydować się właśnie na dostawę kurierem. Paczki do USA z Polski dostarczają różne firmy kurierskie, a te najbardziej znane to Fedex oraz UPS. Warto jednak wiedzieć, że przesyłka do USA nadana bezpośrednio na stronie przewoźnika, może nie być najtańszą dostępną opcją. Jeśli chcesz zapłacić mniej, odwiedź stronę AlleKurier.pl. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, u którego znajdziesz oferty największych przewoźników dostarczających paczki do Stanów Zjednoczonych w najbardziej atrakcyjnych cenach. Za pośrednictwem AlleKurier możesz nadać przesyłkę do USA nawet za niewiele więcej niż sto złotych, a czas jej dostarczenia zabiera niekiedy jedynie 3 dni. Zamówienie kuriera do USA z AlleKurier wymaga jedynie kilku minut i dostępu do internetu. Nie trzeba wychodzić z domu ani stać w kolejkach. Wystarczy na stronie brokera uzupełnić prosty w obsłudze formularz nadania i ustalić miejsce przekazania przesyłki kurierowi. Kurier bez dodatkowych opłat może odebrać od Ciebie przesyłkę do USA z domu, z pracy czy z punktu nadań – to Ty decydujesz, jak Ci wygodniej. Co ważne, w cenę, za którą Twoja paczka do USA zostanie doręczona, jest już wliczony koszt odprawy celnej, która dotyczy wszystkich przesyłek kierowanych do Stanów.

W jakim czasie może być dostarczona paczka do USA?

Przesyłka do USA musi pokonać bardzo daleką drogę, dlatego czas jej dostarczenia będzie dłuższy niż paczek krajowych czy nadawanych z Polski do krajów Unii. Czas doręczenia przesyłki zależy głównie od drogi, którą będzie ona transportowana. Najszybciej do Stanów docierają oczywiście przesyłki lotnicze, a paczka do USA wieziona drogą morską potrzebuje więcej czasu, by dotrzeć do odbiorcy. Szybciej też dotrze przesyłka do Stanów, jeśli jej odbiorca mieszka w dużym mieście. Doręczenie przesyłki do USA może też potrwać dłużej, jeśli paczkę zatrzymają niestandardowe procedury celne. 

Ile kosztuje przesyłka do Stanów Zjednoczonych?

Ze względu na ogromny dystans dzielący Polskę i Amerykę, paczka do USA jest droższa od przesyłek krajowych czy tych nadawanych do krajów europejskich i może kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Cena paczki do USA zależy od jej typu, rozmiarów i wagi, a także rodzaju transportu, jakim dotrze do odbiorcy. Najtańsze są listy i małogabarytowe przesyłki do Ameryki. Mniej zapłacisz też za paczki dostarczane drogą morską, ale te potrzebują zdecydowanie więcej czasu, by dotrzeć do odbiorcy niż kurierskie przesyłki lotnicze. Jeśli zależy Ci na taniej i bezpiecznej wysyłce, możesz szybko zorientować, jaki będzie koszt nadania przesyłki do USA, korzystając z wyceny na stronie AlleKurier i wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant. 

O czym warto pamiętać podczas nadania paczki do USA?

Nim zamówisz kuriera do USA, sprawdź, czy to, co wysyłasz, nie znajduje się na liście towarów niedozwolonych. Doręczenia niektórych rzeczy nie podejmie się kurier, a inne mogą być problemem podczas szczegółowej odprawy celnej. Warto zapoznać się z przepisami obowiązującymi przesyłki do Stanów oraz regulacjami konkretnej firmy kurierskiej. W formularzu zamówienia kuriera zaś precyzyjnie nazwij wysłane przedmioty. Zamawiając kuriera, po opłaceniu przesyłki otrzymasz druk pełnomocnictwa do odprawy celnej. Musisz go wypełnić i nakleić w kopercie na wysyłaną paczkę. Oczywiście wysyłając paczkę za ocean, sprawdź dokładnie dane adresowe, które wpisujesz w formularzu nadania, zwłaszcza kod pocztowy, aby Twoja paczka bez problemów trafiła do Twoich bliskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.