Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oto najbardziej dochodowe zawody, które można wykonywać bez studiów!

  • Dodano: 2024-03-01 14:00, aktualizacja: 2024-03-04 15:42

Współczesny rynek pracy ewoluuje, zmieniają się oczekiwania osób, które szukają zatrudnienia, jak i wymagania, jakie stawiają im pracodawcy. Obecnie w wielu branżach posiadanie wykształcenia wyższego nie jest kryterium, które musi być spełnione, by móc uzyskać zatrudnienie w dobrze płatnym zawodzie. Istnieje wiele profesji o wysokim potencjale zarobkowym, które nie wymagają studiów. Można też znaleźć zatrudnienie w perspektywicznym obszarze bez doświadczenia. Gdzie szukać i jakie wymagania należy spełnić?

Dobrze płatna praca bez doświadczenia dla agentów nieruchomości

Szukając dobrze płatnego zawodu bez studiów, warto zastanowić się nad pracą w charakterze agenta nieruchomości. Specjalista z tego zakresu musi dysponować wiedzą branżową, jednak wykształcenie kierunkowe nie jest wymagane. Również nie jest potrzebna Licencja Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, choć tego typu dokument może wpływać na przewagę konkurencyjną i być dobrze widziany zarówno przez pracodawców, jak i klientów. 

Agent nieruchomości może być dobrze płatną pracą dla osób, które osiągają wysokie wyniki sprzedażowe. Wynagrodzenie zależne jest od dokonanych transakcji. Dlatego osoby, które są skuteczne, potrafią dotrzeć do klienta, umieją budować relacje, nawet jeśli nie mają doświadczenia, mogą odnieść sukces w tej branży.

Poszukując zatrudnienia, warto odwiedzić portal GoWork.pl - liczne oferty pracy np. z Katowic dostępne są tutaj: https://www.gowork.pl/praca/katowice;l. Można znaleźć tu oferty pracy z różnych sektorów, również dla osób, które chcą zdobyć swoją pierwszą pracę.

Praca w IT, czyli najlepiej płatne zawody bez wymaganych studiów

Jako przykład najlepiej płatnych zawodów bez studiów można podać specjalistów z obszaru IT. Jest to branża, która dynamicznie się rozwija i w której potrzebni są eksperci, ludzie o wysokich umiejętnościach, którzy stale aktualizują wiedzę. Można podjąć zatrudnienie jako np.  programista, administrator sieci, zajmować się cyberbezpieczeństwem, grafiką lub tworzeniem gier – podstawą, by znaleźć pracę, są kompetencje twarde i umiejętność odnalezienia się w świecie szybko zmieniających się technologii. 

Wynagrodzenie zależy od stanowiska, obowiązków, czy rodzaju firmy. Średnia miesięczna pensja dla osób zajmujących się programowaniem to 9870 zł brutto, 25% pracowników z tego sektora zarabia więcej niż 12520 zł.  

Branża beauty – dobrze płatna praca bez wykształcenia

Wśród dobrze płatnych zawodów dla osób poszukujących pracy bez wykształcenia wyższego sporą grupę stanowią pracownicy branży beauty. Stylistki paznokci, fryzjerki, fryzjerzy, barberzy nie muszą kończyć studiów, ważne są ich umiejętności. Sposobem na to, by nabyć odpowiednie kompetencje z tych dziedzin, może być ukończenie szkoły branżowej, policealnej lub odpowiednich kursów i zdobycie doświadczenia. Praca z człowiekiem wymaga także wysokich zdolności interpersonalnych. Można znaleźć zatrudnienie w większym salonie lub otworzyć własny, czy też pracować na swój rachunek, podnajmując stanowisko, co jest bardzo popularne w wielu tego typu miejscach. Zarobki uzależnione są od ilości klientów.

Przedstawiciel handlowy – możliwości zarobkowe

Chcąc pracować w handlu, można podjąć pracę w charakterze przedstawiciela handlowego. Jest to dobrze płatny zawód dla osób realizujących cele sprzedażowe. W tej branży liczą się umiejętności miękkie, budowanie trwałych relacji z klientami, znajomość produktów, umiejętności sprzedażowe, zaradność, odporność na stres. Pracownicy z tego obszaru potrzebni są w wielu sektorach, przykładowe oferty pracy z Katowic dostępne są tutaj: https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st/katowice;l.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.