Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oryginalny content marketing na stronie. Przygotuj unikalne treści na konkretne słowa

  • Dodano: 2022-09-13 14:45, aktualizacja: 2023-07-07 13:01

Optymalizując witrynę, należy podjąć wiele kroków, aby osiągnąć zamierzone efekty. Przypomnijmy jeden z podstawowych elementów pozycjonowania, bez którego nie można byłoby rozpocząć tego procesu. Mianowicie, analiza słów kluczowych wykaże aktualne trendy na rynku. Stosownie dobrane frazy zapewnią prawidłowe funkcjonowanie każdej strony i przyczynią się do ciągłego wzrostu w rankingu Google. Odkryj istotę tworzenia treści pod wyrazy kluczowe i zadbaj o oryginalny i ponadczasowy content na swojej witrynie.

Co to jest long tail? Zadbaj o prawidłowe pozycjonowanie strony internetowej

Do sprowadzenia wartościowego ruchu na stronę wykorzystaj słowa kluczowe, złożone z kilku wyrazów, tzw. long tail. Podczas, gdy frazy typu: pozycjonowanie stron na miasto Gdańsk cechują się dużą konkurencyjnością, natomiast ich dłuższe wersje już nie, np. pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk, skuteczne pozycjonowanie stron Gdańsk. Nakierowując witrynę na takie słowa można osiągnąć znacznie lepsze wyniki sprzedażowe, niż pozycjonując stronę na wysoce konkurencyjne wyrażenia.”

Wartościowy ruch sprawi, że zasięgi Twojej strony wzrosną. Opłaca się pozycjonować witrynę pod frazy długiego ogona, gdyż unikniesz tym samym konkurencyjnych słów i pozyskasz faktycznie zainteresowanych klientów. Algorytmy Google są dodatkowo wrażliwe na wyrazy typu long tail, dlatego wzniesienie strony na szczyt wyszukiwarki na podstawie takich fraz będzie tym bardziej prestiżowe. Jeżeli ustalisz już listę słów kluczowych, przystąp do optymalizacji treści oraz grafik. Unikalne teksty z całą pewnością przyczynią się do wzrostu Twojej pozycji w Google.

Poznaj wytyczne do pisania oryginalnej i angażującej treści na witryny internetowe

Twój portal to Twoja wizytówka! Dlatego pamiętaj, że warto dbać o całą strukturę witryny od samego początku. Dzięki temu zyskasz wielu nowych klientów, a strona stanie się przyjazna dla Googlebotów, odpowiedzialnych za ulokowanie poszczególnych firm w rankingu wyników wyszukiwania. Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie topowej lokaty? Czy content marketing ma faktyczny wpływ na pozycję? Odpowiedź brzmi: TAK! Poznaj wytyczne, które warto przestrzegać podczas pisania wpisów na portal:

  • trzymaj się optymalnych długości tekstu (liczby zzs)

  • wybieraj oryginalne tematy

  • kreuj unikatowe infografiki do treści

  • podkreślaj istotne fragmenty tekstu

  • twórz interesujące tytuły, nagłówki i zawartości opisowe

  • konsekwentnie formatuj treści

Najważniejsze jest to, aby artykuły lub treści pisane pod SEO były oparte o frazy kluczowe. Kompleksowe pozycjonowanie przyda się każdej firmie, która pragnie odnieść sukces i cyklicznie powiększać zyski ze sprzedaży usług lub produktów.

źródło: www.afterweb.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.