Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Okna - na co zwrócić uwagę przy zakupie, by służyły nam przez lata?

  • Dodano: 2020-05-28 12:30

Okna to bardzo ważny element każdej budowli. Od ich jakości zależy nie tylko właściwe doświetlenie pomieszczeń, ale i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze?

Okna – co ułatwi nam wybór?

Okna to produkt, który pełnie wiele funkcji w każdym domu. Wpisuje się w jego wygląd, stanowiąc idealne uzupełnienie elewacji. To jednak nie wszystko. Okna muszą być także szczelne i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli więc będziemy nadmiernie oszczędzać na tym produkcie, to taki zakup nie będzie dla nas opłacalny. Dobrze dobrane okna mogą nam bowiem służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Aby więc nie popełnić błędu, zwróćmy uwagę na cechy produktu dostępne w karcie wyrobu. Dzięki nim poznamy zarówno parametry konstrukcyjne, jak i funkcjonalne okna. Do pierwszej grupy zaliczymy chociażby odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, a także przepuszczalność powietrza. W drugiej natomiast uwzględniono parametry istotne dla użytkownika. Zwróćmy tam uwagę chociażby na zabezpieczenia antywłamaniowe, współczynnik przenikania ciepła, czy akustykę.

Okna – jakie informacje będą kluczowe?

O tym, jakie parametry będą miały nasze okna, decyduje często obszerność naszego budżetu. Jeśli chcielibyśmy kupić produkt z najlepszymi wskaźnikami, to zapłacilibyśmy za niego bardzo wiele. Dlatego ważne jest skupienie się na tych funkcjonalnościach, na których nam najbardziej zależy. Warto także zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie. Jeden z nich jest dostępny w tym miejscu https://zebrano.eu/oferta/okna/. Kupując okna koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Obecnie musi on wynosić poniżej 1,1 W/m2K dla okien fasadowych i 1,3 dla dachowych. Jednak od przyszłego roku wartości te będą musiały być jeszcze o 0,2 mniejsze. Dlatego może warto już dziś wybrać okna, które spełniają przyszłoroczną normę? Warto o tym pomyśleć, żeby nie żałować później swojego wyboru. Szczególnie, gdy taki wskaźnik wpływa na poprawę komfortu i ograniczenie kosztów ogrzewania budynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.