Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Odbojnice PCV - w jaki sposób są wykorzystywane w życiu codziennym?

  • Dodano: 2020-06-02 11:15

PCV to surowiec, który pełni bardzo ważną rolę w życiu codziennym. Wpływ na to mają chociażby jego właściwości. Dlatego warto poznać szerzej zastosowanie tego polimeru.

 

PCV – jaka jest jego historia?

Człowiek po raz pierwszy uzyskał polichlorek winylu w XIX wieku. Jednak zanim zaczął go wykorzystywać na szerszą skalę musiało minąć jeszcze trochę czasu. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce podczas pierwszej wojny światowej, gdzie polichlorek winylu stał się zamiennikiem kauczuku. Jednak ze względu na wysokie koszty produkcji, zaniechano jej po zakończeniu działań wojennych. Pierwsze fabryki wyrobów z PCV otwarto dopiero w latach 30. XX wieku. Dziś produkcją zajmuje się wiele państw na całym świecie. Produkty z polichlorku winylu znajdują zaś zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia. W różnych formach PCV sprawdza się chociażby w produkcji okien, uszczelek, węży ogrodowych, czy ogrodzeń. Do produkcji stosuje się zarówno wersję twardą, jak i miękką. Dzięki temu można nadać końcowym produktom określone właściwości.

Odbojnice PCV – do czego służą?

Poza wymienionymi wcześniej wyrobami, PCV jest także stosowane do produkcji odbojnic. Element ten jest niezbędny przede wszystkim w szkutnictwie. Umieszcza się go wzdłuż kadłuba łodzi, dzięki czemu wzmacnia się całą konstrukcję. Chronimy w ten sposób łódź przed przypadkowym uszkodzeniem. Poza tym, odbojnice PCV są stosowane jako profile ochronne w wielu miejscach na lądzie. W miejscach o dużym natężeniu ruchu, np. przy szkole, skutecznie oddzielają chodnik od jezdni. Dzięki temu stanowią zabezpieczenie przed niespodziewanym wtargnięciem na szosę. Poza tym, odbojnice PCV znajdziemy na parkingach czy stacjach benzynowych. W pierwszym przypadku montuje się je na ścianach czy kolumnach w celu zabezpieczenia ich przed uderzeniem pojazdu. Na stacjach natomiast chronią one dystrybutor. Tego rodzaju elementy są produkowane przez polskie firmy. Jedną z nich znajdziesz tutaj http://www.firmaskowronski.pl/100/profile-meblowe. Wybierając oferty rodzimych przedsiębiorstw możemy być spokojni o jakość zakupionych elementów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.