Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

OC nie wychodząc z domu

  • Dodano: 2016-09-26 17:30

W dobie informatyzacji niemal wszystkich usług załatwianie obowiązkowych formalności związanych z ubezpieczeniem nie jest dręczącym problemem. Jeżeli kojarzysz wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, podpisywanie umowy i dochodzenie swoich roszczeń z długimi kolejkami i brakiem mobilności – zapomnij o tym raz na zawsze. Obecnie wszystko, co dotyczy OC, załatwisz bez wychodzenia z domu.

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt różnych podmiotów oferujących OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a próba ominięcia płacenia regularnych składek grozi wieloma konsekwencjami, więc właściciele pojazdów nie mają zbytniego wyboru i muszą dostosować się do tych zasad.

Niemniej jednak OC zawsze się przydaje. Jeżeli bierzemy udział w wypadku czy stłuczce, dzięki tej polisie możemy liczyć na ochronę ubezpieczyciela i nie ponosimy kosztów związanych np. z zawinionym przez nas wypadkiem. Wracając do zakresu ubezpieczenia, jest on taki sam we wszystkich towarzystwach. Różnią się one wyłącznie ceną uzależnioną od indywidualnej oferty danej firmy.

Nie musisz żmudnie przeglądać kilkudziesięciu stron internetowych, dokonywać obliczeń, zapisywać wyników, później analizować swoich ustaleń itd. Wystarczy, że wpiszesz parametry swojego pojazdu i podstawowe dane dotyczące Twojego doświadczenia jako kierowcy w kalkulatorze ubezpieczenia OC najtaniejuagenta.pl. Intuicyjna strona i przejrzyste wyniki pozwalają dosłownie w kilka minut wybrać najlepszą ofertę na rynku.

Następny krok

Po obliczeniu za pomocą kalkulatora najkorzystniejszej stawki na rynku pora zweryfikować ofertę na stronie konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Warto przekonać się za pomocą wewnętrznego kalkulatora, czy na pewno wszystkie wyniki się zgadzają. Niezłym pomysłem wydaje się także sprawdzenie opinii na forach lub wśród znajomych. Następnie dowiedz się, jakie formalności są wymagane przez konkretne towarzystwo. Czy wychodzenie z domu będzie niezbędne? Raczej nie albo tylko po to, żeby skorzystać z usług pocztowych – po zakupieniu ubezpieczania online wystarczy bowiem pobrać przesłaną elektronicznie polisę, wydrukować, podpisać, odesłać i opłacić, żeby zaczęła działać.

Kontakt podstawą

Ponieważ w dzisiejszych czasach bez problemu załatwisz OC przez Internet, inne formy współpracy z ubezpieczycielami są równie łatwe. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy, sprawdź, w jaki sposób reaguje ona na Twoje problemy drogowe. Czy wysyła swojego pracownika? Oczekuje pakietu zdjęć i to wystarczy? Preferuje naprawę we wskazanym punkcie? A może zawsze przesyła gotówkę? Na te i inne pytania warto zdobyć odpowiedź zawczasu, aby w kryzysowym momencie nie przejmować się szczegółami i otrzymać pełne wsparcie. Dzięki komunikacji przez telefon i Internet wszystkie sprawy związane z OC rozwiążesz bez konieczności udawania się do siedziby firmy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ubea_pl

    Pamiętajmy, że w przypadku zawierania umowy OC na odległość, np. przez Internet, mamy 30 dni na odstąpienie od niej. Kupowanie przez Internet nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem.Katarzynaporównywarka ubezpieczeń Ubea

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.