Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Naprawa rozruszników tanim sposobem

  • Dodano: 2018-06-13 10:15

Usterki, które dotyczą samochodu często są źródłem dużego stresu. Najczęściej zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach, co dodatkowo wpływa na nasze zdenerwowanie. Dowiedz się, kiedy konieczna jest wymiana rozrusznika a w jakich wypadkach to tylko drobna usterka.

Pierwsze objawy usterki
Zanim przejdziemy do szczegółów odnośnie ewentualnych usterek, które mogą dotyczyć rozrusznika i tego, jakie są ich objawy, musimy sobie uzmysłowić, z czym mamy tak naprawdę do czynienia. Przede wszystkim jest to taki element auta, którego nawet drobna usterka może unieruchomić cały samochód. Wynika to głównie z faktu, że na przykład wystarczy uszkodzenie sterownika w rozruszniku i nie zostanie uruchomiony dopływ paliwa, dopóki silnik nie osiągnie odpowiednio wysokich obrotów. Aktualnie jest to problem o tyle istotny, że nowych aut nie można odpalać, pchając je, gdyż może to przyczynić się do powstania innych poważnych usterek. Kiedy nie możemy uruchomić samochodu, pierwsze co przychodzi nam na myśl to uszkodzenie akumulatora lub jego rozładowanie. Jeżeli jednak w samochodzie świecą się kontrolki sugerujące, że w aucie nie brakuje prądu, przyczyną może być problem z rozrusznikiem.

Naprawa rozruszników czy ich wymiana
Największym błędem popełnianym przez warsztaty w momencie wstawienia do nich samochodu to szybka diagnoza bez sprawdzenia przyczyn usterki. Najczęściej możemy to zaobserwować w sytuacji, kiedy mechanik przed wyjęciem i rozebraniem rozrusznika od razu stwierdził, że konieczne jest jego wymiana. W wielu przypadkach jest to narażenie właściciela samochodu na niepotrzebnie wysokie koszty. Jeżeli kierowca dość szybko pojawił się w warsztacie, bardzo często wystarczy wymiana tylko poszczególnych elementów. W takim przypadku możliwa jest naprawa rozruszników Wrocław. Części, które najczęściej ulegają zużyciu to włącznik elektromagnetyczny lub łożysko. Jeżeli jednak kierowca długo zwlekał z wizytą u mechanika to nawet te drobne elementy, mogą być tak zużyte oraz spowodować dodatkowe usterki, które wymagają już wymiany całego rozrusznika.
 

Wybieramy warsztat
Jeżeli już zdecydujemy się na wizytę w warsztacie warto, aby była to decyzja przemyślana. Nawet jeżeli objawy jednoznacznie wskazują na uszkodzenie rozrusznika, dobrze jest wybrać takiego mechanika, który ma możliwość od razu sprawdzenia podzespołów elektrycznych. W każdym wypadku warto bowiem zacząć od instalacji i akumulatora, aby potwierdzić diagnozę. W warsztacie może okazać się również że uszkodzonych jest kilka elementów, których naprawa po prostu się nie opłaca. Decyzja o wymianie podejmowane jest również, wtedy kiedy dostęp do części jest znacznie utrudniony.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.