Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Na czym polega awaryjne otwieranie mieszkań?

  • Dodano: 2020-06-01 14:15

Zablokowany zamek czy zgubione klucze potrafią być sporym problemem, zwłaszcza, gdy taka sytuacja zaskoczy nas w środku nocy. Na szczęście w większości miejscowości można wezwać ślusarza, który przyjedzie o dowolnej porze. Na czym to polega i jak skorzystać z takiej możliwości?

 

Awaryjne otwieranie mieszkań – na co trzeba uważać?

Warto wiedzieć, że nie każdy może wykonywać usługi takie, jak awaryjne otwieranie zamków. Konieczne do tego jest uzyskanie uprawnień ślusarza – są to jedyne osoby, które mają prawo posiadać i używać wytrychów. Z tego powodu ważne jest, by korzystać wyłącznie z usług legalnie działających firm. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana fachowo, a przede wszystkim – że nie udostępniamy mieszkania potencjalnemu złodziejowi.

Aby można było awaryjnie otworzyć mieszkanie, konieczne jest udowodnienie, że mamy prawo do niego wejść. Jeżeli mamy pasujący klucz, to powinno wystarczyć. W przeciwnym razie konieczne może być pokazanie aktu własności lub w wypadku wynajmowanego mieszkania – obecność właściciela. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami, jednak ma na celu nasze bezpieczeństwo – bez tych środków ostrożności przypadkowa osoba mogłaby wejść do dowolnego mieszkania.

Awaryjne otwieranie mieszkań – jak znaleźć fachowca?

Jak widać, awaryjne otwieranie mieszkań jest technicznie proste, ale konieczne jest dopełnienie formalności. Właściciel czy najemca musi mieć prawo wejść do lokalu, natomiast ślusarz musi mieć odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Warto więc odpowiednio się przygotować na taką okoliczność – najlepiej przechowywać odpowiednie dokumenty u rodziny lub zaufanych sąsiadów. Dobrze też mieć zapisany numer do sprawdzonej firmy, takiej jak https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Dzięki temu w razie potrzeby szybko dostaniemy się do mieszkania i będziemy mieć pewność, że usługa będzie rzetelnie wykonana. Wzywając fachowca warto upewnić się, czy usługa obejmuje samo otworzenie zamka, czy także naprawę lub wymianę na nowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.