Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Meble rattanowe na taras

  • Dodano: 2019-03-05 12:15, aktualizacja: 2022-06-20 15:29

Marzenie o doskonale zagospodarowanej werandzie czy tarasie może stać się rzeczywistością. Wystarczy zrobić dobry research, popytać znajomych, poczytać pisma branżowe i wybrać odpowiednie sprzęty oraz dekor. Pomysłów jest mnóstwo, potrzeba jedynie trochę grosza do ich realizacji, ale też dobrych chęci.

Postaw na rattan!

Meble wypoczynkowe na taras oraz różne szafeczki czy stoliki mogą być zrobione  z wielu surowców. Drewno, metal, aluminium, polipropylen i wiele innych tworzyw sztucznych stanowią bazę do produkowania czarownych stolików czy foteli, nie tylko do ogrodu, ale też do wnętrza domu. Warto poznać też zalety rattanu, z którego powstają niesamowite plecionki, cieszące oko młodszych i starszych członków rodziny.  Co jest charakterystyczne dla rattanu? Lekkość, naturalność i stylowość – jako surowiec na meble jest wyjątkowo reprezentatywny. Stworzone na jego bazie sofy czy fotele są bardzo wygodne i nawet długie godziny siedzenia, nie powodują dyskomfortu. Zawsze zresztą można uatrakcyjnić ich wygląd i wzmocnić stopień komfortu siedzenia poprzez dodanie kolorowych, miękkich poduch, które na rattanowych siedziskach prezentują się wyśmienicie. Meble rattanowe łatwo przenieść z miejsca na miejsce, więc cechuje je także mobilność. Do tego należy dodać, że jest to materiał wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych, dlatego można cieszyć się urokiem zakupionego zestawu wypoczynkowego czy kawowego kilka, a nawet kilkanaście sezonów. Gdzie kupić meble rattanowe? Tylko w sprawdzanym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Oglądając poszczególne komplety wypoczynkowe wykonane z rattanu, ale też z innych surowców, można porównać je i dokonać słusznego wyboru.

Do czego pasuje rattan?

Jak wiadomo rattan to drewno palmy, dlatego zawsze będzie kojarzył się z naturalnością i prostotą. Dzięki rattanowym meblom na tarasie możesz poczuć harmonię i spokój oraz to swoiste ciepło wiążące się niezaprzeczalnie z naturalnym surowcem jakim jest drewno. Dlatego też urokliwe plecionki będą ładnie korespondowały z bujną roślinnością, np. z kwiatami doniczkowymi w kamiennych donicach. Jeśli lubisz dekoracje drewniane i kamienne, ale też wykonane na bazie innych naturalnych materiałów, na pewno stworzą z rattanem niezwykłą fuzję dobrego smaku i harmonii. Rattan może być barwiony na różne kolory, dlatego dopasowanie mebli do ogólnego wystroju miejsca nie będzie problemem. Urządzanie tarasu za pomocą mebli rattanowych będzie na pewno nie lada przyjemnością. Można ja zaaranżować na styl klasyczny lub nowoczesny, ale zawsze otrzymasz efekt lekkości i subtelnego uroku, tchnącego ciepłem naturalnych surowców. Przepysznie będą się prezentować także w stylistyce rustykalnej. Jeśli  nie masz jeszcze całkowitej pewności, że chcesz mieć cały komplet rattanowych mebli, wtedy kup jedno krzesło czy stolik, aby stworzyć za pomocą tego tricku lekki i uroczy kontrast.