Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Mazowieckie czerpie pełnymi garściami z MdM. Co zresztą Polski?

  • Dodano: 2015-06-10 10:30, aktualizacja: 2015-06-15 10:53

Znamy oficjalne wyniki MdM za kwiecień br.

W swoim ostatnim raporcie BGK podaje, że w ubiegłym miesiącu Polacy złożyli w sumie niespełna 1,900 wniosków o udzielenie wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

W efekcie, po czterech miesiącach budżet MdM na cały rok został wykorzystany w 34%, co daje kwotę 246 milionów złotych z zarezerwowanych do końca 2015r. 715 milionów złotych. Dane na jakie powołuje się Bank Gospodarstwa Krajowego dowodzą, że zainteresowanie programem dopłat do kredytów hipotecznych wzrosło trzykrotnie, jeśli porównać I kw. 2015r. do tego samego okresu rok wcześniej.

BGK podaje także, że ponad 2,000 wniosków o udzielenie wsparcia z MdM jakie trafiły w tym roku do baku dotyczą kredytowania w przyszłym, tj. 2016, a nie 2015 roku.

Województwo mazowieckie liderem w Mieszkaniu dla Młodych

MdM cieszy się największym zainteresowaniem w województwach:

  • mazowieckim,
  • pomorskim,
  • wielkopolskim,

z wynikami odpowiednio na poziomie 3,7 tys., 3,3 tys. o 3,1 tys. wniosków.

Najgorzej jest w Opolskiem i Świętokrzyskiem, skąd do Banku Gospodarstwa Krajowego napłynęło zaledwie 170 i 219 wniosków.

Informacje o programie Mieszkanie dla Młodych

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych został powołany w 2014r. jako następca Rodziny na Swoim. Projekt ma na celu wspieranie młodych Polaków w usamodzielnieniu się i stabilizacji społecznej, wspierając ich finansowo w zakresie kredytowania lokali oraz domów mieszkalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.