Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak zwiększyć produktywność w firmie?

  • Dodano: 2018-12-04 08:45, aktualizacja: 2018-12-04 08:52

Produktywność w firmie to coś, co spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Wyniki twojego przedsiębiorstwa przestały cię satysfakcjonować? Dowiedz się co zrobić, żeby firma działała skuteczniej.

Prawdą jest, że każdy chce wiedzieć, jak zwiększyć produktywność w firmie. Niestety niewielu przedsiębiorców robi cokolwiek, aby się tego dowiedzieć, a część z tych, którzy już wiedzą, jak polepszyć wyniki firmy, zdobytej wiedzy nie wprowadzają w czyn. Jest to ogromny błąd, bowiem może dojść do momentu, w którym przedsiębiorstwo będzie przynosiło więcej strat, niż zysków. Na szczęście można temu łatwo zapobiec i nie jest to wcale tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać. Zobacz, jak zwiększyć produktywność firmy.

Produktywność w firmie – jak ją zwiększyć?
 

Monitoruj wszystkie działania firmy
Brak kontroli nad tym, co dzieje się w firmie jest dość powszechnym zjawiskiem. Zarówno mali jak i duzi przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy z tego, ile pieniędzy, czasu i energii ucieka im przez palce. Pierwszym krokiem, który powinni wykonać ludzie chcący wiedzieć, jak zwiększyć produktywność firmy jest ścisła kontrola i skrupulatny monitoring wszystkich bieżących kwestii głównie tych, związanych ze sprawami finansowymi firmy. Mądrzy przedsiębiorcy już dawno zdali sobie sprawę, jakie są zalety analizy biznesowej w firmie. Nic dziwnego, że z roku na rok zyskuje ona na popularności. Przydatne i szeroko polecane narzędzie do analizy biznesowej to między innymi platforma Qlik Business Intelligence, o której więcej informacji znajdziemy pod adresem https://humansoft.pl/business-intelligence/

Wprowadzaj restrykcyjne procedury
Aby stworzyć silne i stabilne przedsiębiorstwo, niezbędne są procedury. Niestety w wielu firmach ich brak. A szkoda, bowiem wiele firm wciąż istniałoby na rynku, gdyby wewnątrz nich określono ścisłe standardy pracy. Aby naprawdę skutecznie zwiększyć produktywność firmy nie można czekać, już na samym początku lub jak najwcześniej trzeba wprowadzić jasno określone procedury, czyli ścisłe wzorce postępowania zależne od sytuacji, której dotyczą. Co prawda, sztywne ramy zgodnie z którymi mają pracować pracownicy mogą wzbudzić irytację, ale wystarczy jasno wyjaśnić podwładnym, z jakiego powodu w firmie pojawiły się procedury, a także jaki jest cel nowych standardów pracy.

Szanuj czas pracy swój i swoich pracowników
Niemal niemożliwe do zrealizowania deadliney, dodatkowe zadania dla pracowników, którzy i tak są obłożeni pracą, bezproduktywne i zbyt częste spotkania, które niewiele wnoszą do efektów pracy, a także niejasno określone wytyczne dotyczące różnego rodzaju projektów to problemy, z którymi często mierzą się zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy wielu firm. Aby uniknąć wyżej wymienionych niedogodności czasem wystarczy odpowiedni plan i oczywiście szacunek do swojego czasu pracy i do czasu pracy podwładnych. Dzięki tym prostym kwestiom atmosfera wewnątrz firmy się rozluźni, a wszyscy obecni w niej ludzie będą mogli skupić się na produktywnym i skutecznym działaniu.