Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak zarabiać na nieruchomościach? Sprawdzone porady

  • Dodano: 2021-06-16 10:15

Wyjątkowo niskie stopy procentowe nie zachęcają do lokowania swoich oszczędności na lokatach bankowych czy rachunkach oszczędnościowych. Coraz więcej osób chce też realnie zarobić na posiadanym kapitale. Jednym ze stosunkowo łatwo dostępnych rozwiązań jest inwestycja w nieruchomości – i nie zawsze jest to równoznaczne z koniecznością zakupu mieszkania lub domu.

Podnajem nieruchomości: opcja dla osób z niskim kapitałem własnym

Jednym z ciekawszych sposobów na zarabianie na nieruchomościach jest ich podnajem. Wymaga to też znacznie mniejszego kapitału niż w przypadku zakupu mieszkania lub domu. Zarabianie na podnajm3020ie polega na tym, że zainteresowana osoba (inwestor) wynajmuje nieruchomość od jej właściciela, a następnie – podnosi jej wartość, przeprowadzając zazwyczaj gruntowny remont. Zdarza się również, że inwestor wydziela dodatkowe lokale. Po zakończeniu prac dostosowawczych inwestor podnajmuje wynajmowaną przez siebie nieruchomość – oczywiście za wyższą kwotę.

Najem krótkoterminowy

Drugim sposobem na zarabianie na nieruchomościach jest niezwykle popularny najem krótkoterminowy. W tym przypadku konieczny już jest kapitał pozwalający na zakup mieszkania, jednak w wielu przypadkach koszt inwestycji zwraca się stosunkowo szybko – zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się w atrakcyjnej, turystycznej lokalizacji. Dobrą inwestycją, jeśli chodzi o najem krótkoterminowy, będą nieruchomości położone w miejscowościach górskich lub nadmorskich. Nowe mieszkania w Bielsku-Białej, Żywcu, Szklarskiej Porębie czy Gdańsku, Krynicy Morskiej lub Jastrzębiej-Górze są wynajmowane przez turystów przez większość sezonu.

Co ciekawe, najem krótkoterminowy to świetny pomysł na zarobek także w przypadku dużych miast wojewódzkich – w ich przypadku noclegu szukają nie tylko turyści, ale także osoby, które potrzebują uregulować pewne kwestie np. w Warszawie, Łodzi, Krakowie czy Gdańsku.

Kwatera pracownicza

Innym ciekawym sposobem na zarabianie na nieruchomościach jest przekształcenie mieszkania lub domu w kwaterę pracowniczą. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów określonych w przepisach (dotyczących głównie wyposażenia i węzłów sanitarno-higienicznych). Kwatera pracownicza gwarantuje jednak stały zysk – w przeciwieństwie do najmu krótkoterminowego, przy którym należy liczyć się z krótkimi przestojami.


 


 

Flipping, czyli sprzedaż nieruchomości dla zysku

Z zarabianiem na nieruchomościach najczęściej kojarzy się jednak flipping. Chodzi o zakup nieruchomości (najczęściej do remontu), a następnie – o jej stosunkowo szybką odsprzedaż, oczywiście z zyskiem. W tym przypadku jednak konieczny jest wysoki kapitał własny – na szybki zakup mieszkania, a następnie – na jego gruntowny remont.

Sposobów na zarabianie na nieruchomościach jest zresztą znacznie więcej – wymienione wyżej należą jednak do najpopularniejszych, zwłaszcza, że większość z nich wymaga posiadania kapitału na zakup tylko jednej nieruchomości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.