Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jack Daniel's: co warto wiedzieć o tej kultowej whiskey?

  • Dodano: 2020-06-05 11:00

Niektóre marki mają status kultowych – niezależnie od branży. Tak, jak są kultowe samochody czy zegarki, są też napoje – w tym alkoholowe – których nazwa jest znana każdemu, nawet jeżeli nie miał okazji ich spróbować. Jedną z takich marek jest Jack Daniel’s – amerykańska whiskey z Tennessee. Dlaczego jest tak popularna?

Jack: whisky ze Stanów

Whisky budzi wiele skojarzeń, i choć pochodzi ze Szkocji i Irlandii, to często kojarzymy ją właśnie z amerykańskim stylem życia. Ciekawe, że chętnie sięgają po nią zarówno „wolne dusze”, motocykliści i rockmani, jak i menedżerowie korporacji i dyrektorzy dużych firm.

Być może jednak najsilniejsze skojarzenie, jakie budzi Jack Daniel’s to kultura związana z ciężkim rockiem i heavy metalem. Wielu muzyków chętnie dzieli się zdjęciami z butelką Jacka w dłoni, a Lemmy Kilmister z Motśrhead doczekał się nawet drinka nazwanego jego imieniem. Głównym składnikiem jest oczywiście Jack Daniel’s. Fanom motocykli i Jacka Daniel’sa przypominamy jednak, że lepiej nie łączyć tych pasji jednego wieczoru.

Whisky z Tennessee

Jack Daniel’s jest najbardziej znaną, ale nie jedyną Tennessee whiskey. Poza popularnym Jackiem są jeszcze trzy marki produkujące whiskey w ten sposób. Trunki z Tennessee charakteryzują się rozpoznawalnym smakiem. Wynika to z filtrowania przez grubą warstwę węgla – taki proces trwa około 10 dni. Następnie dojrzewa w beczkach. Gotowe butelki Tennessee whiskey trafiają do sprzedaży dopiero po zakończeniu tego procesu.

Aby whiskey mogła być uznana za prawdziwą Tennessee musi nie tylko pochodzić z tego stanu, ale także być wykonana zgodnie z właściwą recepturą. Jest bardzo podobna do burbona, a główną różnicą jest właśnie filtrowanie. Ważny jest też czas dojrzewania – z tego powodu nie wszystkie whiskey z Tennessee są kwalifikowane jako Tennessee.

Jacka Daniel’sa i inne whiskey produkowane tą metodą można kupić np. tu: https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Warto wiedzieć, że spośród destylarni z tej części Stanów Zjednoczonych Jack Daniel’s jest najstarszą – działa od 1866 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.