Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ile płacimy średnio za OC w Wodzisławiu?

  • Dodano: 2018-04-25 08:00, aktualizacja: 2018-04-25 08:03

Na cenę OC wpływa wiele różnych czynników związanych zarówno z ubezpieczanym autem, jak i osobą właściciela. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania kierowcy, od którego w dużym stopniu zależy wysokość składki. Jak sytuacja wygląda w Wodzisławiu Śląskim? Ile średnio za OC płacą kierowcy z tego miasta?

Miejsce zamieszkania a cena OC

Podczas gdy w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku OC kosztuje najwięcej w Polsce, nawet dwa razy mniej płaci się za tę samą polisę w niewielkich miasteczkach zlokalizowanych na wschodzie kraju. Z czego to wynika? Skąd tak duże różnice w cenie ubezpieczenia w zależności od miejscowości zamieszkania kierowcy? Przyczyna tkwi w ryzyku, z jakim wiąże się poruszanie się autem w danym miejscu. Łatwo dojść bowiem do wniosku, że z uwagi na duże natężenie ruchu prawdopodobieństwo szkody w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku jest znacznie większe niż w Ustrzykach Dolnych czy Wetlinie.

Nas interesują natomiast średnie ceny OC w Wodzisławiu Śląskim. Aby sprawdzić, ile przeciętnie płacą za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy z tego miasta, trzeba najpierw wskazać parametry auta i dane kierowcy, dla którego poszukujemy polisy. Nie ma przecież czegoś takiego jak średnia cena ubezpieczenia, ponieważ składkę kalkuluje się indywidualnie dla każdego kierowcy. Pamiętaj też, że cena ubezpieczenia jest taka sama niezależnie od tego, czy jest to OC dla samochodu z zagranicy, czy dla auta z Polski.

Tanie OC w Wodzisławiu Śląskim

Aby wykonać kalkulację, jako przykładowego kierowcę wskazaliśmy mężczyznę w wieku 35 lat, który od 8 lat ma prawo jazdy, od 5 lat kupuje nieprzerwanie ubezpieczenie, uzbierał zniżki w wysokości 50%, wykonuje zawód przedsiębiorcy oraz ma żonę i jedno dziecko. Z kolei ubezpieczany samochód to Opel Astra z 2008 r. z silnikiem benzynowym o pojemności 1600 cm3, którego przebieg wynosi ok. 200 tys. km. Auto jest parkowane wyłącznie na ulicy.

W celu wyliczenia składki dla naszego kierowcy wybraliśmy kalkulator OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Dzięki temu darmowemu, internetowemu narzędziu można nie tylko sprawdzić cenę ubezpieczenia dla siebie, ale również porównać ją w różnych towarzystwach. To z kolei pozwala na znalezienie najtańszej, czyli obiektywnie najlepszej oferty. Po wpisaniu do kalkulatora danych na temat kierowcy i auta pojawił się ranking, w którym najkorzystniejsze OC kosztuje 534 zł. Jeśli porównać tę składkę z ceną, jaką za tę samą polisę musiałby zapłacić nasz kierowca, gdyby mieszkał we Wrocławiu (812 zł), okazuje się, że Wodzisław Śląski nie należy do drogich miast pod tym względem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.