Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Franczyza – szanse i zagrożenia związane z tym konceptem 

  • Dodano: 2021-10-18 15:15

Być może jesteś jedną z tych osób, których marzeniem jest posiadanie własnej firmy, jednak masz zbyt mało doświadczenia w biznesie, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Możliwe także, że boisz się zainwestować swoje pieniądze w pomysł, który niekoniecznie się sprawdzi. W takim razie zdecydowanie powinieneś zainteresować się, czym jest franczyza. To gotowy model biznesowy, z którego pod pewnymi warunkami możesz korzystać i dzięki temu zwiększyć swoje szanse na sukces. Jednak kiedy w grę wchodzą pieniądze należy zawsze starannie ważyć potencjalne zyski i straty. Dowiedz się zatem, jakie wady i zalety ma franczyza. 

Franczyza – jakie niesie korzyści? 

Jest wiele aspektów, które sprawiają, że franczyza to kusząca koncepcja. Po pierwsze zyskujemy od franczyzodawcy instrukcję krok po kroku, jak powinniśmy kierować naszym biznesem, aby osiągnąć sukces, taki jak pozostali partnerzy biznesowi oraz poznajemy unikalne know how. Zyskujemy szkolenia oraz np. autorskie przepisy w przypadku gastronomii. Dzięki szkoleniom i wsparciu możemy rozpocząć więc biznes niemal w każdej branży. Warto sprawdzić na przykład franczyzy z dziedziny dom i ogród https://allebiznes.pl/category/franczyza/dom-i-ogrod/. Największą korzyścią z takiej współpracy jest jednak możliwość działania pod szyldem rozpoznawalnej marki. Oznacza to, że już na starcie klienci nas znają i chętniej odwiedzają naszą placówkę. 

Franczyza – na co warto uważać? 

Trzeba pamiętać, że nawet jeśli franczyzodawca nas wspiera, to jednak w taki biznes wkładamy własne pieniądze. Warto więc przekalkulować sobie, czy opłata licencyjna lub comiesięczny procent od zysków zwrócą nam się na przykład w postaci materiałów marketingowych i darmowej reklamy od sieci. Nie powinniśmy też podejmować ryzyka, jeśli nie znamy dobrze branży. Tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/doradztwo-i-ksiegowosc/ można sprawdzić wymagania dla franczyzobiorców, którzy chcą działać w księgowości. Nie powinniśmy otwierać biura rachunkowego, jeśli nie mamy pojęcia o podatkach. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.