Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Drzwi wewnętrzne - jakie rodzaje są dostępne na rynku?

  • Dodano: 2020-06-17 10:15

Na rynku jest dostępnych wiele modeli drzwi wewnętrznych. Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które wyróżniają się sposobem wykończenia czy materiałem zastosowanym podczas produkcji. Co warto wiedzieć o tych drzwiach przed zakupem?

 

Drzwi wewnętrzne – jak możemy je podzielić?

Drzwi możemy podzielić na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, jakie kryterium przyjmiemy. Jeśli będzie to sposób otwierania, wówczas możemy wyróżnić cztery typy drzwi wewnętrznych. Najpopularniejsze są rozwierane, czyli takie, które są umocowane na zawiasach i otwierają się w lewą lub prawą stronę. Mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. Drzwi wewnętrzne przesuwne przesuwają się na szynie, dlatego sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Nad otworem drzwiowym montuje się specjalną prowadnicę, w której podwiesza się skrzydło na specjalnych wózkach. Tego rodzaju model po otwarciu zachodzi na ścianę lub chowa się w niej w ukrytej kasecie. Innym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne składane lub harmonijkowe. W pierwszym przypadku skrzydło tworzą dwa lub trzy elementy połączone zawiasami. Drzwi harmonijkowe z kolei są podobne, jednak takich pionowych elementów jest znacznie więcej. Otwieranie tego rodzaju drzwi jest możliwe dzięki prowadnicy, która jest zamontowana w górnej części ościeżnicy.

Drzwi wewnętrzne – gdzie możemy je kupić?

Drzwi wykonuje się najczęściej z drewna, płyt drewnopochodnych lub szkła. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z modelami litymi lub klejonymi warstwowo. Do produkcji wykorzystuje się takie drewno jak sosna, dąb, czy buk. Tego rodzaju drzwi wewnętrzne znajdziesz chociażby pod tym linkiem https://dabrowski-duh.pl/drzwi/wewnetrzne/. Do produkcji drzwi wykorzystuje się także twarde płyty MDF i HDF. Odpowiednia obróbka pozwala uzyskać bardzo solidny produkt, odporny na wypaczenie. Drzwi wewnętrzne możemy kupić bez wychodzenia z domu. Producenci posiadają bowiem swoje strony internetowe, które umożliwiają porównanie oferty i znalezienie interesującego nas modelu. Dzięki temu oszczędzamy czas, a nasz wybór jest bardziej przemyślany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.