Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dobre ubezpieczenie na życie, czyli jakie?

  • Dodano: 2019-02-18 13:45

Każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby i dotyczy to również ubezpieczenia na życie. Musimy zatem bardzo świadomie podejść do zakupu polisy, by móc z niej w przyszłości czerpać maksymalne korzyści. Jest to możliwe pod warunkiem, że dokładnie określimy kilka ważnych aspektów naszego życia.

Dzięki temu unikniemy zbyt pochopnej decyzji - zbyt drogiej polisy, z której prędzej czy później zrezygnujemy lub ubezpieczenia, które nie zapewnia nam odpowiedniej ochrony. Źle dobrany produkt to źle wydane pieniądze. Sprawdźmy zatem jak znaleźć dobre ubezpieczenia na życie.

Cena polisy - ile wydać na miesięczną składkę?

Ilu klientów - tyle odpowiedzi na pytanie -  jaka powinna być idealna polisa na życie. Części osób może zależeć na solidnej ochronie dla całej rodziny, dla innych ważna będzie suma ubezpieczenia na milion złotych. Lepsza ochrona na raka czy od wypadków komunikacyjnych? No właśnie - to kwestia bardzo indywidualna.

Na początek warto określić swoje możliwości finansowe. To bardzo ważne - czy możemy wydać 50 zł, 80 zł czy może 150 zł miesięcznie - dzięki temu będziemy wiedzieć, jaką maksymalnie kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na składkę miesięczną.
Kolejna ważna rzecz - czy chcemy zabezpieczyć siebie czy jeszcze kogoś – np. męża czy żonę, dzieci, teściów lub swoich rodziców. Wówczas najlepszym rozwiązaniem byłaby polisa rodzinna, która w ramach jednej składki zapewni ochronę dla kilku osób w indywidualnym dla nich zakresie.

Jeśli jednak chcemy zakupić ubezpieczenie wyłącznie dla siebie - weźmy pod uwagę kilka rzeczy:
• Wiek;
• Ryzyko zachorowania (np. na raka, zawał serca, udar mózgu, cukrzycę);
• Styl życia (stres, dieta, sposób spędzania wolnego czasu);
• Wysokość zobowiązań finansowych (np. kredyt).

Musimy przede wszystkim wiedzieć, kogo i na jaką kwotę chcemy zabezpieczyć na wypadek naszej śmierci - dla części osób wystarczającą kwotą będzie 30 000 zł, które np. pomoże pokryć koszty pogrzebu. Z kolei osoby, które posiadają małe dzieci i spłacają spory kredyt hipoteczny - mogą woleć sumę ubezpieczenia rzędu 300 000 zł, która zabezpieczy bliskich na wypadek nagłej śmierci.

Ważne jest również to - jakiej oczekujemy ochrony, jak często podróżujemy, czy jesteśmy narażeni na konkretne choroby. Rozszerzenie ochrony wypadkowej - będzie zbędne dla osób, których praca znajduje się blisko miejsca zamieszkania, ponadto mało podróżują. Jeśli jednak w rodzinie sporo osób choruje na serce - ochrona na wypadek zawału serca jest jak najbardziej wskazana.

Ochronę możemy dowolnie spersonalizować. Warto nie tylko z powodu korzyści finansowych, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również inne formy wsparcia:
• Pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji;
• Dodatkowe konsultacje u specjalisty bez kolejki w celu postawienia poprawnej diagnozy;
• Pomoc w opiece nad dziećmi w czasie hospitalizacji;
• Transport medyczny;
• Pomoc psychologa;
• Dowóz leków;
• Wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki.

Gdzie szukać dobrej polisy na życie?

Przede wszystkim szukajmy informacji o polisie w wiarygodnych, sprawdzonych źródłach. Nie za wiele dowiemy się ze strony konkretnego ubezpieczyciela - on przedstawi swoją ofertę w samych superlatywach, sprytnie omijając wszystkie minusy ubezpieczenia.

Dobrym zatem rozwiązaniem będzie ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ na stronie znajdziemy wiele cennych informacji o poszczególnych produktach. Warto korzystać z pomocy rankingów ubezpieczeniowych - tam specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń przyznają oceny w różnych kategoriach (cena, ilość umów dodatkowych), jak również można znaleźć bardziej szczegółowe informacje o ofercie.

Dla wielu z nas duże znaczenie ma cena polisy na życie - więc najtańsze ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl może okazać się strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy oferty atrakcyjne cenowo, jak również porównamy je z innymi, dzięki czemu znajdziemy rozwiązanie, które najbardziej nam odpowiada.

Pomocna również będzie porównywarka ubezpieczeniowa - pomaga ona w sposób łatwy i szybki znaleźć kilka najlepiej dopasowanych ofert. Wystarczy wypełnić krótki formularz, gdzie zaznaczamy, jakiej polisy szukamy, określamy swoje możliwości finansowe i zostawiamy numer telefonu. Szukaniem i przygotowaniem oferty zajmują się specjaliści, którzy skontaktują się z nami w celu przedstawienia oferty. Pozwoli nam to uniknąć żmudnego przeszukiwania internetu oraz wczytywania się w poszczególne umowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.