Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Czy kuchenka musi być droga - sprawdź jak możesz zaoszczędzić

  • Dodano: 2019-05-28 18:15

Wyposażenie kuchni okazuje się być jedną z kosztowniejszych rzeczy w czasie wykańczania mieszkania --szczególnie jeśli chcemy stworzyć wysoce funkcjonalną strefę do przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Sprawdź, jaką kuchenkę kupić, aby zapłacić za nią jak najmniej, ale cieszyć się komfortowym sprzętem do gotowania i pieczenia!

Czy warto kupić kuchenkę gazową?

Jeśli chcesz zaoszczędzić bardzo dużo, z pewnością powinieneś zdecydować się na kuchenkę gazową - składa się ona z gazowej płyty grzewczej i gazowego piekarnika. Choć mogłoby się zdawać, że te urządzenia nie cieszą się sporą popularnością, wciąż są bardzo chętnie wybierane - dlaczego?

Kuchenki gazowe do mieszkania to oszczędność w dwojaki sposób. Po pierwsze niewiele wydasz na zakup samego urządzenia - najtańsze modele kosztują około 500-600 zł, a za bardziej zaawansowane zapłacisz około 1000 zł. W porównaniu do pozostałych możliwości to bardzo niewiele. Po drugie użytkowanie kuchenki gazowej jest niezwykle tanie - piekarnik na gaz będzie generował o wiele mniejsze koszty niż piekarnik elektryczny. Czy kuchenki gazowe mają zatem jakieś wady?

Sporo osób wskazuje na problematyczność pieczenia w kuchenkach gazowych - ciasta czy mięsa nieraz przypiekają się nierównomiernie. Ponadto brak elektryki oznacza też brak pewnych, bardzo przydatnych funkcji, jak termoobiegu czy automatycznego czyszczenia piekarnika. Z tego względu na kuchenkę gazową radzimy zdecydować się tym, którzy świetnie znają się na pieczeniu w każdych warunkach.

Kuchenka gazowo-elektryczna - czy to spory wydatek?

Nieco droższe, ale o wiele łatwiejsze w obsłudze i bardziej uniwersalne są kuchenki gazowo-elektryczne. Składają się na nie płyty grzejne zasilane gazem oraz piekarnik na prąd. Taki piekarnik ma bardzo wiele programów pieczenia i funkcje usprawniające przyrządzanie rozmaitych potraw. Jest to więc rozsądne rozwiązanie, tym bardziej że optymalne cenowo. Za podstawowe modele kuchenek gazowo-elektrycznych trzeba zapłacić około 800 zł, te lepsze natomiast kosztują do 2000 zł - choć oczywiście znajdziesz także wolnostojące kuchnie za kilka tysięcy złotych.

Piekarnik i płyta grzewcza - kiedy się opłaca?

Bardzo wiele osób decyduje się także na zakup urządzeń AGD do zabudowy. W takim przypadku nie mówimy o jednym sprzęcie łączącym płytę i piekarnik lecz dwóch osobnych urządzeniach. W najtańszych wersjach płytę gazową kupisz za 350 zł, a piekarnik za około 600-700, więc z całością możesz zmieścić się w 1000 zł. Jeśli jednak chcesz kupić markowy sprzęt o mniejszym ryzyku awaryjności, musisz przygotować się na większy wydatek. Inaczej też wygląda kwestia płyty, jeśli zdecydujesz się na indukcję - takie nowoczesne rozwiązania wiążą się z wyższą ceną, a ta zaczyna się w okolicach 1000 zł. Zestaw do zabudowy nie należy więc do budżetowych, ale z drugiej strony można go kupić stosunkowo tanio, decydując się na płytę zasilaną gazem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.