Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Czy każdy może nauczyć się rysować?

  • Dodano: 2021-09-07 10:00

Czy każdy może nauczyć się rysować? A czy każdy może nauczyć się pisać czy jeździć na rowerze? Tak, każdy może nauczyć się rysować, w końcu wszyscy mamy takie same możliwości. Jedyna różnica polega na tym, że niektóre osoby mają większe predyspozycje do wykonywania danych czynności a inne mniejsze. Owe predyspozycje często określane są talentem, ale ten wpływa tak naprawdę tylko na łatwość przyswajania pewnych rzeczy i może mieć znaczenie na najwyższym poziomie. Jednak, gdy mówimy o nauce rysowania, myślimy o zdolności przedstawienia własnych wizji za pomocą ołówka w sposób satysfakcjonujący nas samych a do tego nie potrzebny jest żaden talent.

Nauka rysowania

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Ostatecznie sukces osiąga jednak tylko niewielki procent osób, które zaczynają ją trenować. Wiele osób odpada w trakcie treningów i podobnie jest z rysowaniem. Im więcej pracy włożysz w doskonalenie swojego warsztatu, tym większe szanse, że osiągniesz zamierzony cel.
Rysowanie doskonale rozwija zdolności manualne i uczy człowieka posługiwania się dłońmi w nieco bardzie subtelny i dokładny sposób. Dlatego ołówek i kredki trafiają w ręce wszystkich dzieci, które zaczynają od nieskładnych linii by później powoli nakreślać odpowiednie kształty. Rysowanie wymaga nie tylko rozwijania zdolności manualnych, ale również koordynacji na linii ręka-oko. O ile w przedszkolu i szkole podstawowej jeszcze dzieci próbują rysować o tyle w późniejszych latach do głosu dochodzą inne rozrywki i wiele osób zaprzestaje przygody z rysunkiem. Osoby, które decydują się iść na ASP czy Architekturę, zazwyczaj obcują z rysowaniem przez cały czas. Jednak zdarzają się przypadki, gdy osoby, które zaniechał rysowania chcą do niego wrócić po przerwie kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Jak wtedy zabrać się do nauki rysowania, żeby zauważyć efekty i nie zniechęcić się za nim tak na dobre wróci się do swojej pasji?

Kursy rysunku

Tak jak wspomnieliśmy głównym wyznacznikiem tego czy nam się uda jest nasze zaangażowania. W praktycznie każdej dziedzinie życia, determinacja, systematyczność i dążenie do celu przynoszą co najmniej satysfakcjonujące rezultaty. Metoda nauczania odgrywa kluczową rolę w tempie nauki, w końcu możemy powielać błędy bez końca albo nie być w stanie przeskoczyć poziom wyżej, bo nie będziemy wiedzieć jak to zrobić.

Żyjemy w czasach internetu i powszechnego dostępu do wiedzy. Chcesz wiedzieć jak narysować konia, człowieka czy dowolny inny obiekt, wpisujesz odpowiednią frazę do wyszukiwarki i dostajesz kilka filmów i stron pokazujących dane zagadnienie. W tym momencie warto wyraźnie podkreślić, że taka chaotyczna nauka będzie wiązać się z długoletnią nauką, która niekoniecznie będzie satysfakcjonująca.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości jakie dają szkoły rysunku. Weźmy na ten przykład DOMIN Wrocławska Szkoła Rysunku, miejsce, w którym kursanci przechodzą przez staranie zaplanowany cykl nauczania. Kursy podzielone są wedle poziomu zaawansowania i tematyki. Program poszczególnych kursów również jest innych, ale zasadniczo podczas zajęć zdobędziesz wiedzę na temat anatomii człowieka, przestrzennego przedstawiania obiektów, rysunku architektury i wielu innych zagadnień, które pozwolą Ci tworzyć spójne obrazy.

Kolejnym niezmiernie ważnym czynnikiem przemawiającym za tego typu kursami jest fakt, że nad naszymi poczynaniami przez cały czas czuwa wykładowca. Mamy możliwość zadawania pytań i nasze błędy są wyłapywane już na etapie tworzenia rysunków. Ciężko opisać jak bardzo skraca to czas nauki, jeżeli kiedyś pobierałaś/eś korepetycje w niewielkiej grupie albo indywidualnie to zapewne wiesz jak ogromny progres można poczynić w nauce na przestrzeni kilku tygodni. Jeżeli zależy Ci na czasie nauki i jej efektywności to zachęcamy do sprawdzenia kursów rysunku w swoim mieście. Sprawdź opinie i wybierz najlepsze miejsce dla siebie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.