Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Co zrobić po utracie pracy?

  • Dodano: 2020-08-25 12:30

Utrata pracy, niezależnie od tego, z jakich powodów, nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Co można zrobić po tym przykrym fakcie i w jaki sposób szukać nowego zatrudnienia? Oto najważniejsze wskazówki, jak we względnym spokoju przetrwać ten trudny okres.

Odchodzenie z pracy po zwolnieniu

Nawet jeżeli zostałeś zwolniony w wyniku nieporozumienia z szefem, zadbaj o to, aby odejść z klasą ze swojego stanowiska. Wrażenie, jakie pozostawisz po sobie, może bowiem być istotne w trakcie poszukiwania nowej pracy. Każda branża to sieć powiązań, wymieniająca się między sobą opiniami i doświadczeniami, a na swojej drodze zawodowej możesz w przyszłości spotkać kogoś z byłej firmy. Warto też pamiętać, że często potencjalni pracodawcy, na których oferty pracy odpowiedziałeś, mogą skontaktować się z byłymi szefami, aby uzyskać dodatkowe informacje o kandydacie.

Gdzie szukać pracy po zwolnieniu?

Poszukiwanie nowej pracy warto zacząć od zaktualizowania CV i zadbania o jego efektowny wygląd, który zwróci uwagę potencjalnych pracodawców. Istotne jest również uzupełnienie swoich profili zawodowych w mediach społecznościowych specjalizujących się w pośrednictwie pracy, tak aby pokrywały się one z informacjami podawanymi w CV. W trakcie swoich poszukiwać, zwróć uwagę na portale internetowe, na których obecnie znajdziesz najwięcej nowych ofert pracy. Portal Pracuj.pl to nie tylko wygodna w użyciu aplikacja, dzięki której możesz wziąć udział w rekrutacji przez smartfon, ale również powiadomienia pozwalające szybko zorientować się w nowych ofertach czy kreator CV, dzięki któremu będzie ono zawsze aktualne i pod ręką.

Wykorzystaj też swoje własne znajomości. Poszukiwania pracy w dzisiejszych czasach to w dużej mierze networking, a dzięki mediom społecznościowym mamy możliwość skontaktowania się z osobami pracującymi w różnych branżach. Mogą one wiedzieć o atrakcyjnych ofertach pracy i podpowiedzieć Ci, gdzie warto kandydować.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.