Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych. Modernizacja pasów przy ul. 26 marca

  • Dodano: 2024-05-14 15:15

Ponad 180 tys. zł dofinansowania otrzymało miasto Wodzisław Śląski na poprawę bezpieczeństwa drogowego w mieście. Dzięki przyznanym środkom zmodernizowane zostaną dwa przejściach dla pieszych przy ul. 26 marca. Inwestycja przyczyni się do stworzenia jeszcze bardziej przyjaznej przestrzeni w mieście oraz wesprze bezpieczne poruszanie się mieszkańców.

Bezpieczeństwo to podstawa

Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2022-2024. Dofinansowanie wyniosło ponad 180 tys. zł, a środki te zostaną przeznaczone na realizację dwóch kluczowych projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego:

  • "Bezpieczni w drodze do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim",
  • "Bezpieczna Droga - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim".

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu możliwe będzie przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych, które obejmą poprawę oznakowania, oświetlenia oraz infrastruktury przejść dla pieszych. Te działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających do szkoły, znajdującej się w pobliżu oraz osób korzystających z przejść na ul. 26 Marca.

O projektach

"Bezpieczna Droga - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim"

Znajdujące się w pobliżu Szkoła Podstawowa nr 5, Publiczne Przedszkole nr 5 oraz Szkoła Języków Obcych - Pascal Connect w pobliżu oznacza dużą liczbę dzieci korzystających z przejścia dla pieszych każdego dnia. Bezpieczne przejście jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego dojścia uczniów do placówki oświatowej oraz powrotu do domu. Obecność w pobliżu sklepów i innych punktów usługowych przyciąga dodatkowych pieszych do okolicy, zwłaszcza w godzinach największego ruchu. Poprawa bezpieczeństwa na ulicy 26 Marca pozwoli na komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się nie tylko mieszkańcom, ale również klientom tych punktów usługowych.

Termin realizacji projektu: lipiec-grudzień 2024.
Całkowity koszt projektu: 102 tys. zł.
Dofinansowanie: 80 947,35 zł.
Wkład własny: 21 052,65 zł.

„Bezpieczni w drodze do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim”

Szkoły są zazwyczaj miejscami o dużym ruchu, zwłaszcza podczas godzin szczytu, kiedy wiele dzieci wraca do domu. Istnieje potrzeba zapewnienia bezpiecznych warunków dla uczniów podczas ich codziennej podróży. Modernizacja przejścia dla pieszych w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śląskim pozwoli na stworzenie bezpieczniejszej infrastruktury drogowej dla dzieci.

Termin realizacji projektu: lipiec- grudzień 2024
Całkowity koszt projektu: 172 tys. zł,
Dofinansowanie: 99 760 zł
Wkład własny: 72 240 zł


Źródło: UM Wodzisław / Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również