Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dni Otwartych Strażnic w Rydułtowach i Wodzisławiu

  • Dodano: 2024-05-14 09:15

8 i 9 maja w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Rydułtowach oraz Wodzisławiu Śląskim w ramach obchodów dnia strażaka odbyły się "Dni otwartych strażnic". Komendę odwiedziło łącznie ponad 600 dzieci oraz kilkadziesiąt osób dorosłych. W "Dniach Otwartych" wzięli udział również wodzisławscy policjanci.

Zabawa w ramach edukacji 

Dzieci z przedszkoli, szkół, a także osoby dorosłe mogły zwiedzać budynki komendy oraz jednostek podległych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Goście mogli zobaczyć samochody pożarnicze i sprzęt, jakim dysponują wodzisławscy oraz rydułtowscy strażacy. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji, w tym stanowiska edukacyjne Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku czy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Swoje stanowisko przygotowała również wodzisławska Policja.

Oprócz prezentacji sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych do służby, policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o ważnych zasadach bezpieczeństwa. Takie połączenie nauki przez zabawę przynosi zawsze najlepsze rezultaty. Na rozmowy o bezpieczeństwie zawsze jest dobry czas. Policjantom towarzyszył Pies Sznupek, maskotka Śląskiej Policji, z którym nie tylko dzieci chętnie pozowały do zdjęcia.

Strażacy zadbali, aby atrakcji było sporo. Odwiedzający strażnice mogli zobaczyć drony oraz quady Ochotniczej Straży Pożarnej w Godowie oraz Rogowie, a także pokazy sprzętu ratowniczego.

Dni Otwartych Strażnic w Rydułtowach i Wodzisławiu/ fot. KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również