Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Złóż wniosek do UM o preferencyjny zakup paliwa stałego!

  • Dodano: 2022-11-09 06:45, aktualizacja: 2022-11-08 19:01

Miasto przystąpiło do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego. Wraz z wieloma samorządowcami podjęto decyzję o wsparciu rządu w powyższym działaniu.

Trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy polskich miast doprowadziła do wdrożenia wspomnianych ustaleń. Od 7 listopada br. wodzisławianie mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o zakup węgla.

Wodzisław Śląski ma oszacowane ilości węgla potrzebne do zakupu preferencyjnego paliwa stałego. Prezydenta RP podpisał ustawę o dystrybucji węgla przez samorządy. Wodzisławianie mogą już składać wnioski o zakup węgla od poniedziałku, 7 listopada br.

Zgodnie z zapisami ustawy, zakup węgla kamiennego w preferencyjnej cenie będzie przysługiwał osobie fizycznej w gospodarstwie domowym, które spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego i zostało wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Limit paliwa węglowego na jedno gospodarstwo domowe:

  • 1,5 t - do 31 grudnia 2022 r.,
  • 1,5 t - od 1 stycznia 2023 r.

Komu nie przysługuje zakup?

Wnioskodawcy lub członkowi gospodarstwa domowego, który nabył paliwo stałe na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę w liczbie co najmniej takiej, jak określona w przepisach.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również