Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości. Mężczyzna jechał ponad 100 km/h!

  • Dodano: 2023-01-02 07:00, aktualizacja: 2023-01-01 19:32

51-letni mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości i wpadł w ręce policjantów z wodzisławskiej drogówki.

Szybka jazda nie popłaca

W czwartek, tuż po godzinie 23, w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Jastrzębskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujacego porsche. Mężczyzna nie dostosował prędkości do obowiązującego ograniczenia. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością o ponad 50 km/h.

Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali 51-latka mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. złotych i 15 punktami karnymi. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, która zagraża nie tylko samym kierującym, ale i wszystkim uczestnikom ruchu. Działania policyjne mają na celu zapobieganie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również