Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Za nami spotkanie prezydenta Wodzisławia Śląskiego z mieszkańcami Wilchw

  • Dodano: 2023-03-24 08:30, aktualizacja: 2023-03-27 10:15

22 marca br. prezydent Mieczysław Kieca spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Wilchwy. Mieszkańcy mogli zapytać o planowane inwestycje oraz wyrazić swoją opinię. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy pytali m.in. oznakowanie na ulicy Jodłowej oraz kanalizację na ulicy Czarnieckiego.

Spotkanie w dzielnicy Wilchwy odbyło się we wtorek, 22 marca o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli udział: prezydent miasta Mieczysław Kieca, jego zastępy Izabela Kalinowska i Wojciech Krzyżek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Katarzyna Banek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grzegorz Połomski oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Justyna Zagola.

O czym mówiono na spotkaniu?

Na początku, podobnie jak na poprzednich spotkaniach prezydent Mieczysław Kieca podsumował 2022 rok. Po tej części Prezydent oddał głos zebranym uczestnikom spotkania, którzy mieli okazję zadać włodarzowi oraz jego współpracownikom pytania. Mieszkańcy dzielnicy Wilchwy pytali m.in. o oznakowanie na ulicy Jodłowej, budowę żłobka na os. 1 Maja i kanalizację na ul. Czarnieckiego. Mieszkańcy Wilchw poruszyli problem z dzikami oraz podobnie jak mieszkańcy Starego Miasta - temat budowy linii kolejowej na odcinku Katowice-Ostrawa, która jest jednym z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego - Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również