Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Podsumowanie działań "NURD" w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2023-03-24 08:15, aktualizacja: 2023-03-24 08:30

Przedwczoraj były przeprowadzone krajowe działania pn. NURD. Również na terenie powiatu wodzisławskiego mundurowi baczniej przyglądali się nie tylko kierującym, ale również pieszym i użytkownikom jednośladów.

Przedwczoraj, na drogach powiatu wodzisławskiego pojawiły się dodatkowe patrole policji. Mundurowi z drogówki wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego, Wydziału Prewencji i Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Gospodarczej wodzisławskiej jednostki wzięli udział w krajowych działaniach pod nazwą NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). Nadrzędnym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz użytkowników jednośladów. Mundurowi zdecydowanie reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowanie kierujących, ale również przyglądali się pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak wypadło nasze miasto?

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 56 wykroczeń. 47 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, 7 kierujących dopuściło się innych nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych, jeden kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych i jeden pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym. Mundurowi nałożyli łącznie 47 mandatów karnych, 7 kierujących zostało pouczonych, przeciwko 2 kierującym policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Policyjne akcje mają na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo na drodze powinno być naszym wspólnym celem. Postarajmy się więc wszyscy, niech na drogach bezpiecznie! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również