Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wyziębiony mężczyzna leżał w trawie. Przechodzień zareagował i powiadomił służby

  • Dodano: 2023-11-03 10:45

We wtorek wieczorem, przechodzeń zauważył leżącego w trawie mężczyznę, a obok niego leżała walizka. Zareagował i powiadomił służby. Dzięki pomocy obywatela wyziębiony mężczyzna trafił do ogrzewalni.

Przechodzień zareagował i zawiadomił służby

We wtorkowy wieczór wodzisławska Policja została powiadomiona o mężczyźnie, który leżał w trawie przy ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu, obok niego miała leżeć walizka. Policyjny patrol zastał wyziębionego 49-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna został zbadany przez Ratownictwo Medyczne, nie wymagał hospitalizacji. Z uwagi na panujące w tym dniu warunki atmosferyczne policjanci przewieźli go do ogrzewalni, gdzie otrzymał pomoc.

Postawa obywatela, który zareagował i powiadomił służby, zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Czasem, żeby pomóc, wystarczy wykonać jeden telefon. Nie bądź obojętny, twój telefon może uratować komuś życie.

Zbliża się okres zimowy. Niskie temperatury powietrza są niebezpieczne dla osób, które z różnych powodów, nie mają schronienia. Widzisz osobę narażoną na wyziębienie organizmu - reaguj. Powiadom służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również