Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławskie Centrum Kultury - "Otwieramy się na Was!"

  • Dodano: 2021-02-15 06:30, aktualizacja: 2021-02-14 22:10

Po długiej przerwie i działaniach w sieci Wodzisławskie Centrum Kultury wraca do stacjonarnego repertuaru.

W najbliższym czasie obok seansów Kina Pegaz placówka zaprosi między innymi na długo wyczekiwany występ Kabaretu Młodych Panów

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 11 lutego 2021 roku WCK otwiera się na publiczność. Pierwszym estradowym wydarzeniem będzie Lany poniedziałek albo "Góro Tsy". To teatralne show w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów będziemy mogli zobaczyć już 28 lutego i 1 marca o godzinie 18:00 oraz 20:30.

- Mamy nadzieję, że to dobry początek powrotu do normalności. Wodzisławskie Centrum Kultury otwiera się na publiczność – to ten etap, na który czekaliśmy z utęsknieniem. Wersja pracy i organizacji wydarzeń online otwiera nowe możliwości, uczy nowych doświadczeń i daję ogromną satysfakcję, ale to ten realny kontakt z naszym widzem jest dla nas czymś nieocenionym – informuje Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Występ Kabaretu Młodych Panów z uwagi na pandemię był już przekładany, dlatego placówka dokładnie wyjaśnia.

- Wszystkie wcześniej zakupione bilety zachowują swoją ważność. Osoby, które posiadają bilety z 21 kwietnia lub 16 września zapraszamy na 28 lutego. Natomiast z posiadaczami biletów z datą 22 kwietnia lub 17 września widzimy się 1 marca. Obowiązuje jedynie godzina z biletu. Dodatkowo obsługa będzie wskazywała odpowiednie miejsce na sali widowiskowej, tak by zachować zasady obowiązującego reżimu sanitarnego – tłumaczy Marek Sobota, kierownik Impresariatu WCK.

Mamy również dobre wieści dla tych, którzy chcieliby zasiąść wygodnie i zobaczyć Kabaret Młodych Panów w akcji. Bilety w cenie 70 zł są jeszcze dostępne w kasie WCK oraz na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.

Dla niezdecydowanych klika słów o samym wydarzeniu

Lany poniedziałek albo "Góro Tsy" jest najlepszym dowodem na to, jak życie potrafi nas wplątać w absurdalne i śmieszne sytuacje. Dla samego kabaretu jest to nowa przygoda na scenie, a zarazem nowy etap pracy w teatrze. - Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie kabaretowe połączone z gigantycznym doświadczeniem Jurka Bończaka, jako aktora i reżysera komedii, tworzy z tej sztuki dobrą i śmieszną farsę. My tworząc ten spektakl naprawdę dobrze się przy tym bawimy i wierzymy, że każdy, kto go zobaczy, też będzie się z nami wyśmienicie bawił - mówią kabareciarze.

Autor, Janusz Onufrowicz tak opisuje ten spektakl: To opowieść o spotkaniu czterech facetów, zabawnie nieporadnych w naszych swojskich realiach. Spotykają się w święta. Trochę przesadzają z alkoholem i wplątują się w kilka afer, w które na trzeźwo nikt by się nie wplątał. To opowieść o nas, albo przynajmniej o kimś kogo znamy. O naszych sprawach i problemach. A wiadomo, że z problemów najlepiej się wyśmiać. 

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Kasa będzie otwarta na godzinę przed seansami kinowymi oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. 

Wodzisławskie Centrum Kultury - "Otwieramy się na Was!"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również