Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławski kryminalny w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

  • Dodano: 2022-11-14 15:45

Zdecydowana postawa wodzisławskiego śledczego będącego poza służbą przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. 72-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował nissanem, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Wieczna służba

Wodzisławski śledczy w niedzielny poranek w czasie wolnym od służby wiózł swoje dzieci na zawody sportowe. Tuż po godzinie 7 na ulicy Rymera w Radlinie zauważył pojazd poruszający się po drodze "wężykiem", bez włączonych świateł. W tym czasie panowała gęsta mgła, a policjant zauważył pojazd w ostatniej chwili. Kiedy kierujący nissanem zatrzymał swój samochód na poboczu, kryminalny zatrzymał się za nim i podszedł zapytać, czy nie potrzebuje pomocy. Gdy poczuł od mężczyzny silną woń alkoholu, natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce patrol. Policjanci z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 72-latka. Okazało się, że mieszkaniec Oświęcimia miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, mundurowi zatrzymali również jego prawo jazdy. Nieodpowiedzialny senior usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, grozi mu kara 2 lat więzienia oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

To już kolejny przykład potwierdzający fakt, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również w czasie wolnym. Dzięki zdecydowanej reakcji wodzisławskiego śledczego kolejny nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu. Stróż prawa swoją postawą być może zapobiegł tragedii na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również