Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławska Inicjatywa Kobiet rozpoczęła swoją działalność

  • Dodano: 2024-02-06 14:00

Ich misją jest wsłuchanie się w potrzeby kobiet. Chcą stworzyć społeczeństwo oparte na zasadach równości i wzajemnej akceptacji. W naszym mieście swoją działalność rozpoczęła Wodzisławska Inicjatywa Kobiet. 5 lutego, w sali konferencyjnej dworca kolejowego odbyło się pierwsze spotkanie działaczek. Zapowiedziano m.in. otwarcie Centrum Praw Kobiet, którego siedziba znajdzie się w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla” (ul. Czyżowicka 29B).

Ruszyła Wodzisławska Inicjatywa Kobiet

Tematem przewodnim pierwszego spotkania Wodzisławskiej Inicjatywy Kobiet były tematy dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie, walki z dyskryminacją kobiet w życiu prywatnym i zawodowym. Mec. Anna Piotrowska, ekspertka w dziedzinie praw kobiet, wyjaśniła jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, gdzie szukać pomocy.

Działaczki zapowiedziały, że już niebawem, bo 8 marca, w siedzibie Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla" (ul. Czyżowicka 29B), powstanie Centrum Praw Kobiet. Dyżury mają być pełnione w czwartki, w godzinach 15:00-20:00. Pomoc otrzymają tam kobiety, a także młodzież i mężczyźni. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miasta - prezydent Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Izabela Kalinowska oraz sekretarz Anna Szweda-Piguła.

Będę im bardzo kibicował. Wczoraj miało miejsce pierwsze spotkanie Wodzisławskiej Inicjatywy Kobiet. Grupy różnorodnej i przez to niezwykłej. Grupy, która chce głośno mówić o tym, co ważne: o przeciwdziałaniu przemocy i ochronie jej ofiar, o zdrowiu kobiet, o sztuce, o cyberbezpieczeństwie i wielu, wielu innych ważnych sprawach. Warto zaobserwować WIK. I warto się tak spotykać. Brawo, Kobiety! Powodzenia w działaniu - napisał na swoim fanpage'u prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również